Manavgat’ta kaçak sigaraya geçit yok

Manavgat’ta kaçak sigaraya geçit yok
Manavgat’ta kaçak sigaraya geçit yok 18.10.2016 16:50

Manavgat Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliğince Gümrük Kaçağı Sigara (5607 SKM) satan şahıs ve gruplara yönelik yapılan çalışmalarda;


Yukarı hisar Mahallesi Şelale Caddesi üzerinde bulunan S.Y. isimli şahsa ait işyerinde yapılan aramada; 1.299 paket TAPDK bandrolü bulunmayan Gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.Gümrük Kaçağı Sigara (5607 SKM) suçundan hakkında yasal işlem yapılan S.Y. isimli şahıs sevk edildiği adli makamlarca “Adli Kontrol” kararı ile serbest bırakıldı.

 

Manavgat Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliğince yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Kamu politikalarına zarar veren, vergi kaybına neden olan ve istihdamın azalmasına yol açan kaçakçılık ile mücadele son derece önemlidir. Son dönemde ülkemizde kaçak ile mücadelede önemli adımlar atılmıştır. Kaçakçılık ile mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyonlar artarak devam etmektedir. Terör örgütlerinin geçim kaynağı haline gelen kaçak sigara ile mücadele aralıksız bir şekilde devam edecektir. Kaçak sigaraya asla geçit verilmeyecektir.”

 

Haber Merkezi

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir