Manavgat’ta Jandarma’dan huzur operasyonu

Manavgat’ta Jandarma’dan huzur operasyonu
Manavgat’ta Jandarma’dan huzur operasyonu 29.12.2016 15:45

Manavgat Sarılar Mahallesinde geçtiğimiz akşam, Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından sorgulama çalışması yapıldı.

İlçe Jandarma ekiplerinin çalışmada; 6 yol kontrol noktasında ve 5 umuma açık yerde arama, şahıs ve araç sorgusu yapıldı. Toplamda 745 şahıs ve 386 araç sorgulandı. Yapılan kontrollerde ise 1 av tüfeği,1 sahte kimlik,1 tabanca ve 9 fişek ele geçirilirken, 1 tanesi 5 suçtan aranan 2 UYAP’tan (Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi) aranan şahıs yakalandı.

Yapılan çalışmada ayrıca, bir işletmenin ruhsatsız olduğu ve alkol satışı yaptığı belirlendi.

UYUŞTURUCUYA GEÇİT YOK

Diğer yandan, Manavgat Side Karakol Komutanlığı ve Antalya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Side Mahallesinde ikamet eden Ö. Ç isimli şahsın uyuşturucu madde imal ve ticareti suçunu işlediğine dair duyum alınması üzerine harekete geçti.

Takip üzerine Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararına istinaden Ö.Ç isimli şahsın ikamet ettiği iki adreste ve kullanmış olduğu motosiklette yapılan aramalarda; 1.550 gram kubar esrar, 14 adet sentetik uyuşturucu hap, 10 gram kenevir tozu, 1 adet hassas terazi ve 106 adet esrar satımında kullanıldığı değerlendirilen kilitli poşet ele geçirildi.

Yakalanan şahıs ve beraber yaşadığı tespit edilen C.T ve A.I.K yakalanarak gözaltına alındı.

Haber Merkezi 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir