Manavgat’ta Jandarma’dan fuhuş baskını

Manavgat’ta Jandarma’dan fuhuş baskını
Manavgat’ta Jandarma’dan fuhuş baskını 01.07.2017 11:57

Geçtiğimiz 28 Haziran tarihinde saat 23.30 sıralarında Antalya İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince alınan bir ihbar üzerine çalışma başlatıldı.

Yapılan çalışmalar neticesinde M.G. isimli şahsın Manavgat ve mahallelerinde yurtdışından çeşitli vaatlerle ikna etmek suretiyle Türkiye’ye getirdiği kadınlara tehdit ve baskı ile Manavgat’ta faaliyet gösteren bir otelde fuhuş yaptırdığı bilgisi alınması üzerine, aynı gün konu hakkında yapılan araştırma ve çalışmalar sonucu elde edilen bilgiler Manavgat Cumhuriyet Savcısına bildirildi. Alınan arama kararı doğrultusunda otelde Antalya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ve Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince geçtiğimiz 29 Haziran 2017 günü saat 00.30 sıralarında icra edilen arama faaliyeti neticesinde, Türk vatandaşı A.N., H.S., I.A. ve A.Ç. isimli şahısların Ukrayna uyruklu I.A. ve C.G., Kırgızistan uyruklu Z.K. ve Özbekistan uyruklu Z.K. isimli kadınlarla fuhuş yaptıkları esnada otelde suçüstü yakalandı.

Olayda fuhuşa yer temin ettiği tespit edilen işletme sahibi Cumhuriyet Savcısının talimatı ile ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakıldı, zorla fuhuş ve fuhuşa aracılık yaptığı tespit edilen M.G. isimli şahsı yakalama çalışmalarına devam ediliyor. Manavgat Cumhuriyet Savcısının söz konusu olaya ilişkin alınan talimatı doğrultusunda mağdur olduğu tespit edilen yabancı uyruklu kadınların ifadesi avukat huzurunda alındı, olayla ilgili tanık olduğu tespit edilen 4 şahsın da ifadesine başvuruldu. Olayda fuhuşa yer temini yaptığı tespit edilen işletme sahibi 1774 sayılı kimlik bildirme kanunu gereğince 6.143 TL para cezası uygulandı.

Olayın mağduru olarak tespit edilen Ukrayna uyruklu I.A., C.G., Kırgızistan uyruklu Z.K. ve Özbekistan uyruklu Z.K. isimli kadınlar Antalya İl Göç İdaresi Müdürlüğü ile kurulan koordine sonucunda barınma ve psikolojik destek almaları amacıyla Antalya İl Göç İdaresi Müdürlüğü Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.

Haber Merkezi

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir