Manavgat’ta huzur toplantıları devam ediyor

Manavgat’ta huzur toplantıları devam ediyor
Manavgat’ta huzur toplantıları devam ediyor 12.03.2018 15:35

Rukiye Raşit Meşhur Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesinde Manavgat İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül başkanlığında muhtarlar, öğrenciler, öğretmenler, esnaf, ev kadını ve STK’ların katılımıyla huzur toplantısı yapıldı.

Toplantıya 210 kişilik katılım sağlandı. Toplantıda suç örgütleri ile mücadeleye kararlılıkla devam edileceği, uyuşturucu ile mücadele konusunda herkese büyük sorumluluklar düştüğü, terör örgütlerinin gelir kaynağı olan kaçakçılıkla mücadeleden asla geri adım atılmayacağı, halkı suç işlemeye tahrik ve teşvik etmeyi, huzur ortamını bozmaya amaçlayan kişi ve grupların faaliyetlerinin önlenmesi için her türlü tedbirlerin alındığı, bu anlamda emniyet birimleri ile sürekli iletişim halinde bulunulması gerektiği, düğün ve askere uğurlama eğlencelerinde örf ve adet adına yapılan yanlışlıkların ölümlere yaralanmalara ve kazalara sebebiyet verdiği, bu gibi eğlencelerde ateşli silah kullanılmasının son derece tehlikeli olduğu, konvoyların trafik akımını engellediği ve seyir halinde iken araçların camlarından sarkılmasının tehlike yarattığı hususlarında bilgilendirmeler yapıldı.

Toplum Destekli Büro Amirliğinde görevli Polis Memurları tarafından katılımcılara dolandırıcılık ve trafikte kask takılmasının önemi ile ilgili broşürler dağıtıldı. Katılımcılarla karşılıklı görüş alışverişinde bulunulduktan sonra toplantı sona erdi.

Haber: Duygu KAYA

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir