Manavgat’ta en güzel Kur’an ve Ezan okuma yarışması yapıldı

Manavgat’ta en güzel Kur’an ve Ezan okuma yarışması yapıldı
Manavgat’ta en güzel Kur’an ve Ezan okuma yarışması yapıldı 19.04.2017 17:23

Manavgat Müftülüğü’nde Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen Hafızlık, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Ezanı Güzel Okuma yarışmaları Manavgat ayağı yapıldı. Dereceye girenler, Antalya geneli için düzenlenecek il yarışmalarında Manavgat’ı temsil edecek.

Türkiye’yi uluslararası Hafızlık, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Ezanı Güzel Okuma yarışmalarda temsil etmek amacıyla, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından taşra teşkilatında görevli Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım unvanlarında görev yapan erkek personel arasında Hafızlık, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Ezanı Güzel Okuma; Kur’an kursu öğreticisi unvanlarında görev yapan kadın personel arasında Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmaları düzenleniyor. Bu kapsamda Manavgat Müftülüğü’nde de Hafızlık, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Ezanı Güzel Okuma yarışmaları düzenlendi.

ANTALYA’DA İLÇEMİZİ TEMSİL EDECEKLER

Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlileri kapsamında düzenlenen yarışmalarda personelin yeteneklerini geliştirme, planlı çalışma alışkanlığı kazanımını elde etme, mesleki ve kişisel gelişimlerinin artırılması ile hizmet süresi boyunda görev aşkı ve heyecanı içerisinde görevlerini cesaretle icra edecek şekilde kendilerine güven duymalarını sağlamak amaçlanırken, Manavgat’ta dereceye girenler, Antalya’da yapılacak yarışmalarda Manavgat’ı temsil edecek.

Manavgat Müftülüğünde yapılan yarışmalarda; Ezanı Güzel Okuma birincisi, Hasan Fehmi Boztepe Camii Müezzin-Kayyımı İsmail Urhan.Etkili Hutbe Sunumu birincisi, Uzunkale Mahallesi Deveciler Camii Vekil İmam-Hatibi Muhammed Esat Yılmaz.Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma birincisi, Oymapınar Mahallesi Iğrışlar Camii Sözleşmeli İmam-Hatibi Salih Taşdemir oldu.

Haber: Aptullah YEMİŞÇİOĞLU 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir