Manavgat’ta çaldı Fethiye’de yakalandı

Manavgat’ta çaldı Fethiye’de yakalandı
Manavgat Ilıca Kumköy Turizm Merkezi’nde bir kuyumcuda meydana gelen hırsızlık olayını araştıran jandarma, 260 kilometre iz sürerek şüpheli Gürcistan uyruklu Giorgi Deisadze, Doneri Basiladze ve Indiko Raminashvili’yi Fethiye’de yakaladı. Mahkemeye çıkarılan şüpheliler tutuklandı. Hırsızlık güvenlik kameralarına yansıdı.09.07.2019 12:44

Manavgat’ın Ilıca Mahallesi Kumköy Turizm Merkezi’nde geçen 4 Temmuz günü bir kuyumcuya müşteri gibi gelen 2 şüpheliden birisi mağaza satış personelini oyalarken diğeri içeride vitrinde bulunan bileziği çalarak kaçtı. Mağazanın kapanışı esnasında yapılan sayımda bileziğin eksik olduğu anlaşılması üzerine hırsızlık olayı jandarmaya bildirildi. Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı uzman ekibinin güvenlik kameraları üzerinde yaptığı incelemede, bir otomobille gelen şüphelilerin mağazaya müşteri gibi girerek, birinin satıcıyı oyalarken, diğerinin bileziği çaldığı ve hızlıca olay yerinden uzaklaştıkları anlaşıldı.

Fethiye’de otelde yakalandılar

Ilıca Kumköy Turizm Merkezi’nde bulunan güvenlik kameralarının ayrıntılı incelemesinde şüphelilerin kullandığı Gürcistan plakalı GI-990-OS otomobil tespit edildi. Otomobilin Kumköy’den ayrılarak Antalya’ya gittiğini belirleyen jandarma, şüphelileri yakalamak amacıyla çalışma başlattı. Otomobilin seyrettiği güzergahtaki kameraları tek tek inceleyen ekipler, şüphelilerin Manavgat’a 260 kilometre uzaklıkta olan Muğla’nın Fethiye ilçesine gittiğini ve bir otelde konakladıklarını tespit etti. Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleriyle ortaklaşa gerçekleşen bir operasyonda şüpheliler konakladıkları otelde yakalandı. Yapılan kimlik kontrollerinde Gürcistan uyruklu Giorgi Deisadze, Doneri Basiladze ve Indiko Raminashvili oldukları belirlenen şüpheliler gözaltına alınırken, otelde ve otomobillerinde yapılan aramada suç geliri olduğu değerlendirilen bin dolar ile suçtan elde ettikleri tahmin edilen 6 altın bileklik ve 4 altın kolye bulundu. Otelde konakladıkları sırada jandarma ve polisi karşılarında gören şüphelilerin, ‘Bizi nasıl buldunuz?’ dediği belirtildi.

Manavgat’a getirilen şüphelilerin önce hırsızlık olayını inkar ettikleri, güvenlik kamera görüntülerinin izletilmesinin ardından olayı itiraf ettikleri ancak suçu birbirlerinin üzerine attıkları belirtildi. Jandarmada işlemleri tamamlanan şüpheliler savcılık sorgusunun ardından sevk edildikleri 2’nci Sulh Ceza Mahkemesi tarafından ‘hırsızlık’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Güvenlik kameraları kaydetti

Diğer taraftan hırsızlık olayı güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Şüpheliler beyaz bir otomobille geliyor ve otomobilden beyaz ve mavi tişörtlü 2 şüpheli iniyor. Kuyumcu dükkanına giren şüpheliler satıcının müşteriyle ilgilendiği sırada keşif yapıyor. Şüphelilerden beyaz tişörtlü olanı müşteriyle uğraşan satıcıya bir şeyler söylerken, mavi tişörtlü olanı şüpheli ise eliyle birkaç denemede açtığı içerideki kapalı vitrinden bileziği alıyor. Güvenlik kamera görüntülerinde şüphelilerin bileziği aldıktan sonra hızlıca kuyumcu dükkanını ve AVM’yi terk ettiği görülüyor.

HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir