Manavgat’ta Avcılar Hünerlerini Sergiledi

Manavgat’ta Avcılar Hünerlerini Sergiledi
MANAVGAT Merkez Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Derneği tarafından düzenlenen Atış Festivali’nde aralarında profesyonel sporcularında olduğu 742 kişi yarıştı.16.04.2018 15:23

Manavgat’ın Ulualan bölgesinde gerçekleştirilen festivalde yarışmalar; havalı tüfek, tavşan, tek atış, pet şişe, gençler trap, amatör trap ve profesyonel trap kategorilerinde gerçekleştirildi. Dün sabahtan başlayan yarışmalar akşam hava kararıncaya kadar devam etti. Yarışmaya Türkiye’nin her yerinden 742 sporcu katıldı ve 1184 atış gerçekleştirildi. Yarışmaları, Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat Esnaf Odası Başkanı Hasan Özcan, Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin, Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Salim Aksoy’da izledi. Yarışmada tavşan hedefine atış yapan Ak Parti Antalya milletvekili İbrahim Aydın, hedefi tam isabetle vurdu.

Manavgat Merkez Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Derneği’nin geçen yıl Nisan ayında kurulduğunu belirten başkan Ali Özen, derneğin henüz 1 yıllık olmasına rağmen üye sayısının 511 olduğunu belirtti. Festivali Manavgat Belediyesi ve Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi’nin desteğiyle gerçekleştirdiklerini belirten başkan Ali özen, “Avcıların av sezonu dışında sağlamak amacıyla festivali düzenledik. Türkiye’nin her yerinden yarışmacılar katıldı. 7 kategoride yarışma düzenledik. Katılım beklediğimizin üzerinde oldu” dedi.

Yarışmada pet şişe kategorisinde birinci olan Sezgin Ekin, oto kaporta tamirciliği ile uğraştığını belirterek, avcılığın babadan, dededen kalma bir hobi olduğunu belirtti. Türkiye’nin her yerinde bu tür yarışmalara katıldığını belirten Ekin, “Ben 13 yıllık avcıyım. Hafta sonlarımızı bu gibi şenliklerle, arkadaşlarla bir araya gelerek paylaşıyoruz. Asıl işim oto kaporta tamirciliğidir. Güzel bir yarışma oldu” dedi.

Tek kurşun yarışması birincisi Mustafa Parin’de 4 yıldır aktif olarak atıcılık yaptığını belirterek, “Gittiğim bir çok yerde, Manisa, Aydın, Konya gibi birçok yerde birinciliğim var. Sülaleden gelen gelen bir avcılık merakı var. Atıcılığa da askerden önce başladım. Askerliğimi yapıp geldikten sonra yine devam ediyorum” dedi. Mustafa Parin, Manavgat’taki festivalde düzenlenen yarışmanın Türkiye çapında gözde yarışmalardan biri olduğunu belirtti.

Yarışmanın sonunda dereceye girenlere ödülleri verildi.

IŞTE DERECEYE GİRENLER

1. Ethem Usta Gönül

2. Berkay Özkara

3. Şerife Özkaya

Pet Şişe

1. Sezgin Ekin

2. Adem Orak

3. Mustafa Parin

Tavşan

1. İbrahim Seyhun

2. Mustafa Kaya

3. Ali Okudan

Tek Kurşun

1. Mustafa Parin

2. Hacı Gök

3. Ali Semerciler

Trap Profesyoneller

1. Adem Demirelli

2. Soner Güler

3. Necip Çoban

Trap Gençler

1. Ali Kavalcı

2. Murat Keskin

3. Ata Mert Uçar

 

HABER: BERRA  YILMAZ 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir