Manavgat’ta AESOB çatısı altında iftar

Manavgat’ta AESOB çatısı altında iftar
Manavgat’ta AESOB çatısı altında iftar17.06.2017 12:46

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin (AESOB) Manavgat’ta düzenlediği geleneksel iftar programında, AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulu Üyeleri, Manavgat ve Serik, Oda ve Kooperatif Başkanları ile Üyeler bir araya geldi.

AESOB’un Manavgat’ta düzenlediği geleneksel iftar programına Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat Ticaret Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin, AESOB Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu, Manavgat ve Serik Oda ve Kooperatif Başkanları, yönetim ve denetim kurulu üyeleri katıldı.

BAŞKAN SÖZEN:“ALIN TERİNİN GÖSTERGESİ ESNAFLARDIR”

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu Üyeleri ve Manavgat’taki bulunan Oda Başkanlarıyla birlikte Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i makamında ziyaret etti.Esnaflarımızın, ülke ekonomisi açısından ne kadar önemli olduğunun benimsenmesi gerektiğini ifade eden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Esnaflarımız, hem ülkemizi hem de ekonomimizi ayakta tutan önemli unsurların başında geliyor. Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) gibi büyük bir esnaf teşkilatının belediyemizi ziyaret etmeleri bizleri onurlandırdı. Esnaf ve Sanatkarlarımız toplumumuzun dinamiğidir, bizler bunun bilincindeyiz. Şunu net bir şekilde ifade etmek istiyorum; toplumumuzun alın terinin göstergesi esnaflarımızdır. Ülke olarak zor dönemlerden geçiyoruz. Bu süreçlerde STK’lara önemli görevler düştü. AESOB gibi toplumumuzun kilit noktalarında yer alan sivil toplum kuruluşlarımızın olması bizleri sevindiriyor. Esnafımızın toplumumuzdaki görev ve sorumlulukları çok fazladır. Çünkü esnafımız bir toplumu ve kültürü temsil ediyor. Bu hassasiyetle bizlerde her zaman esnaf ve sanatkarlarımızın yanındayız” diye konuştu.

“ESNAFLARIMIZ TOPLUMUN TEMEL TAŞIDIR”

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, “Ülkemiz zor bir süreçten geçti. Esnaflarımız bu zor süreçte devletin ve milletin yanında yer alarak dik bir duruş sergiledi. Unutulmamalıdır ki esnaflarımız toplumumuzun temel taşıdır. Bizlerde bir toplumu ve kültürü temsil ettiğimizin farkındayız” şeklinde konuştu. Daha sonra AESOB Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulu Üyeleri ve Manavgat'taki bulunan Oda Başkanları ile birlikte Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü'yü,makamında ziyaret etti. Ziyaret esnasında esnaf ve sanatkarların sorunlarıyla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Heyet, Son olarak S.S Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Salim Aksoy’u makamında ziyaret etti.

AESOB ÇATISI ALTINDA İFTAR

AESOB’un Manavgat’ta düzenlediği geleneksel iftar programına Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat Ticaret Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, AESOB Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu, Manavgat ve Serik Oda ve Kooperatif Başkanları, yönetim ve denetim kurulu üyeleri katıldı. İftar programında konuşan AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “Geleneksel hale gelen her yıl düzenli olarak ilçelerimizde verdiğimiz iftar yemekleri sayesinde AESOB’a bağlı Oda Başkanlarımız, Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulu Üyelerimiz, İlçelerimizin değerli protokol ve esnaflarımız AESOB çatısı altında birleşiyor. Bizler bu güzel Ramazan Ayı’nda bu birlikteliğe köprü olmaya çalışıyoruz.Toplumumuzun mihenk taşını oluşturan esnaf ve sanatkârlarımızla bir arada olmaktan dolayı mutluyuz. Geleneksel hale getirdiğimiz iftar programlarımızı umarım daha nice Ramazan aylarında da devam ettiririz” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir