MANAVGAT’TA 360 OTEL DENETLENDİ

MANAVGAT’TA 360 OTEL DENETLENDİ
Manavgat Gıda Tarım ve Ormancılık Müdürü Ömür Ozan Çakal, Manavgat’ta gırda üzerine 3310 adet işletme bulunduğunu bunların 365 tanesini otellerden oluştuğunu belirterek şimdiye kadar 360 otelin denetimlerinin gıda denetmenlerince denetlendiğini ifade ederek geri kalan kısmında denetlenmeye devam ettiğini söyledi. Çakal, denetimlerde kanun ve yönetmeliklere aykırı olanlara ceza uyguleandığını belirtti.03.11.2018 13:28

Manavgat İlçe Gıda Tarım ve Ormancılık  Müdürlüğü, gıda üretimi, satışı ve toplu tüketimi yapan işletmelere yönelik denetimlerine yaz boyunca devam etti. Manavgat’ta gıda üzerine 3310 kayıtlı işletme olduğunu belirten Manavgat Gıda Tarım ve Ormancılık Müdürü Ömür Ozan Çakal bunlardan 365 tanesinin otellerden oluştuğunu ve şimdiyi kadar 360 otelin denetimlerinin yapıldığını söyledi.


Manavgat Gıda Tarım ve Ormancılık Müdürü Ömür Ozan Çakal yaptığı açıklamada;” 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu uyarınca, Tarım ve Orman Bakanlığına İl ve İlçe Müdürlükleriyle , gıda ve yem işletmecilerinin üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarında resmî kontrolleri yapar, gıda ve yem işletmeleri ile ilgili kayıtları tutar” dedi.


Çakal ;” Manavgat İlçemizde  gıdaya yönelik kayıtlı işletme sayısı bugün itibariyle 3310'un üzerinde. Bunlardan 365 adet'i otel olup nerdeyse tamamı 360 tanesi denetlenmiştir.(%98,6)  Turizm sezonunun  kapanmakta olduğu bugünlerde kalan diğerleri de denetlenecektir. Diğer işletmelerimizde de yıl sonu itibariyle denetlemeler tamamlanmış olacaktır. Denetimlerde kanun ve yönetmeliklerle belirlenen hususlara aykırılık olması halinde idari para cezası uygulanmaktadır” şeklinde konuştu.


Haber: Taner Durak


Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir