Manavgat’ta 15 Temmuz Destanı anılacak

Manavgat’ta 15 Temmuz Destanı anılacak
Manavgat’ta 15 Temmuz Destanı anılacak 13.07.2017 14:42

15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişiminin 1. yılı, ülke genelinde olduğu gibi Manavgat’ta da etkinliklerle anılacak.

14 Temmuz Cuma (bugün) başlayacak etkinliklerde ilk olarak saat 11.00’de Cumhuriyet Meydanında Kızılay tarafından 15 Temmuz Şehitleri anısına kan bağışları kabulüne başlanacak. Saat 13.30’da Cuma namazına müteakip Manavgat’taki tüm camilerde şehitler için hatm-i şerif ve Yasin-i şerif duaları okunacak.

MİLLİ BİRLİK YÜRÜYÜŞÜ VE DEMOKRASİ NÖBETİ

15 Temmuz 2017 Cumartesi günü ise (yarın) saat 19.30’da Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde toplanılarak saat 20.00’de başlayacak olan Milli Birlik Yürüyüşü ile Antalya Caddesi- Yapay Şelale’den, Cumhuriyet Meydanı’na varılacak. Manavgat Cumhuriyet Meydanı’nda saat 21.00’de 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı gerçekleşecek. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı başlayacak olan program Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü’nün konuşması ile devam edecek. Konuşmanın ardından 15 Temmuz Anı Defteri imzaya açılacak. Slayt gösterileri, Kuran-ı Kerim tilaveti, ilahi dinletileri ve duaların yapılacağı programda saat 00.13’te sela okunarak Demokrasi Nöbeti’ne başlanacak. Nöbet esnasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan canlı bağlantı ile meydanlara hitap edecek. Gece boyunca ikramlar ve Kızılay tarafından kan bağışının kabulü devam edecek.

KAYMAKAM GÜNLÜ: “MANAVGATLI HEMŞERİLERİMİZİ DAVET EDİYORUM”

Konuyla ilgili açıklama yapan Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü; 15 Temmuz biliyorsunuz Ulusal Bayramlar ve Resmi Günler Kanununda da yapılan değişiklikle resmi bir gün olarak ilan edildi. Geçtiğimiz sene 2016’nın 15 Temmuzunda çok ciddi bir badire atlattık. Özellikle silahlı kuvvetlerin ve diğer devlet yapılarının içerisine sızan FETÖ-PDY terör örgütü mensupları bu ülkeye hain bir darbe yapmak amacıyla kalkışmada bulundu. Ama Sayın Cumhurbaşkanımızın milleti meydanlara davet etmesiyle beraber başlayan bu milletin verdiği mücadele sonucu, hain darbe girişimi başarılı olamadı. Bu darbe girişiminin ertesi gününden itibaren mücadele başladı ama bu darbe unutulmaması gereken bir olay. Çünkü çok büyük bir badire atlattık. Bu sadece birilerinin ülkenin idaresine el koymasıyla sınırlı bir girişim değil, biz bunu biliyoruz ve inanıyoruz bu ülkeyi bölmeye hazır hale getirmeye hazırlanan bir girişimdi. 16 Temmuz 2016 gününden beri bu durumla ciddi bir şekilde mücadele ediliyor. Bütün güvenlik güçlerimiz, adliye teşkilatımız, herkes bu yapıyı devlet yapısından başta olmak üzere temizlemek ve bu yapı içerisinde yer alan herkesin de bu devlet kuralları içersinde hak ettiği karşılığı bulabilmesi için bu mücadele hep birlikte devam edecek. 15 Temmuz 2017 Cumartesi günü de bu girişimin yıl dönümünü hep beraber idrak edeceğiz. İnşallah biz de Manavgat’ta geçtiğimiz sene demokrasi nöbetlerinde olduğu gibi bu 15 Temmuzda da ilçemize yakışır bir şekilde önce Milli Birlik Yürüyüşü ile sonra düzenlenen program ile bu günü anacağız. Ben tüm Manavgatlı hemşerilerimizi hem yürüyüşe hem de meydandaki etkinliğe ve demokrasi nöbetine davet ediyorum” dedi.

Haber- Foto: Duygu KAYA 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir