Manavgat’da Protokol Bayramlaştı

Manavgat’da Protokol Bayramlaştı
Manavgat’ta Kurban Bayramı, Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen bir toplantıyla kutlandı. Toplantıya AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Sena Nur Çelik ve Kemal Çelik de katıldı. Kaymakam Dr. Mustafa Yiğit’ten sonra konuşan Milletvekili Kemal Çelik, turizmde İspanya ile yarıştığımızı, turizmde tek gecelik konaklamada dünyada üçüncü olduğumuzu, tarımda da turizm ile yarışacak şekilde geliştiğimizi söyledi.14.08.2019 14:00

Manavgat, Kurban Bayramı’nın ikinci günü Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde bayramlaştı. Bayramlaşma törenine Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, ilçe emniyet müdürlüğü, ilçe jandarma komutanlığı, siyasi partilerin ilçe başkanları, oda başkanları, kamu kurum ve kuruluşların birim müdürleri ve AK Parti, Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Sena Nur Çelik ve Kemal Çelik katıldı.

 Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak olan bayramlaşma AK Parti Milletvekilleri ve ilçe yönetiminin Serik ve Manavgat AK Parti İlçe’de yaptıkları bayramlaşma nedeniyle geç başladı. Programın geç başlaması nedeniyle Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, CHP Manavgat İlçe Başkanlığı’nda programlanan bayramlaşma nedeniyle Atatürk Kültür Merkezi’nden erken ayrıldı.

 Bayramlaşma Toplantısı Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit’in konuşması ile açıldı. Kaymakam Yiğit, Kurban Bayramı’nın dayanışma ve paylaşma günü olduğunu belirterek, “Bir bayramı daha idrak ediyoruz, Kurban bayramımız hepimize kutlu olsun. Kurban bildiğiniz gibi bir hayvanın kesilmesi değil bu tamamen maneviyattır, bir gelenektir. Bizim maneviyatımız, geleneğimizdir. Dolayısıyla asırları delmiş bugünümüze kadar gelmiş, bugüne kadar gelmiş. Biz de bu yolda aynen devam ediyoruz. Bugün dayanışma günüdür, paylaşma günüdür. Fakirlerin hatırlanması için bir vesiledir, hayra vesiledir. Dolayısıyla bütün insanımız, İslam dünyası bir araya gelmekte ve bugünü canı gönülden idrak emektedir.

 Ben de bütün İslam aleminin Kurban Bayramını tebrik ediyorum. Manavgat’ımızda barış içinde kardeşlik içinde birliğe vesile olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

 Kaymakam Yiğit’in konuşmasından sonra MHP Antalya Milletvekili Kemal Çelik bir konuşma yaptı. Çelik, turizm, tarım ve alt yapı konularında bilgi vererek, “Turizmde alt yapı çok önemlidir. Her şey saat gibi işleyecek. Allah şükür turizmde İspanya ile yarışıyoruz, Yunanistan falan hikaye, gelişmiş ülkelerle yarışıyoruz” dedi.

 Milletvekili Çelik Manavgat’ta bulunmaktan son derece mutlu olduklarını ifade ederek, “Biz Milletvekillerimiz Mustafa Köse ve Sena Nur Çelik ile beraber Serik’te bayramlaşmamızı yaptık, partililerimizle bayramlaşmayı yaptık, şimdi de sizlerle bir araya geldik, son derece mutluyuz” şeklinde konuşarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 Güvenli bir yer olması gerekiyor

 “Manavgat’ımız turizmin önemli bir destinasyonu, son derece önemli bir merkez. Ben bir Serikli olarak Manavgat’a imrenirim. Şu açıdan imreniyorum, çünkü Manavgatlılar turizmde daha fazla. Turizmci olan Manavgatlılar çok daha fazla. Bu guru verici bir şey, tabi şu da var . Tüm Antalyalılar turizm sektörünü benimsemiş, belli, bir seviyeye gelmiş. Özellikle yurt dışına gidenler görüyor ki, Türkiye’de turizmdeki hizmet hiçbir yerde yok, kalite hiçbir yerde yok. Bunda da Manavgatlı, Serikli, Antalyalı, Yörüklerin de bir payı var. Yörükler benimsemezse bu iş olmaz. Antalyalı olarak biz bütün Türkiye’yi temsil ediyoruz burada.

 

81 vilayetten insanlarımızın yaşadığı, kazandığı bir yer. Biz aslında Manavgat, Serik, Antalya gibi bir Türkiye istiyoruz, huzur içerisinde. Yani herkes buraya gelsin, barış ve huzur içerisinde olsun. Tabi burada turizmcilerin ve turistlerin güvenliği olması lazım. Buraya ne yapmamız gerekiyorsa yapılması lazım, güvenli bir yer olması gerekiyor. Bu bakımdan ben hem emniyetimize hem de jandarmamıza teşekkür de etmek istiyorum. Çünkü turizmde güvenlik çok önemli. Şunu da bilmenizi istiyorum, terörle mücadelede en büyük amaç turizmdeki bu yükselmeyi durdurmamaktır.”

 Terörün kaynağı neresiyse kuruttuk

Çelik, terörist eylemlerle Türkiye’nin önünü kesmeye çalışıldığını da söyleyerek, “Turizmde biz sürekli yükseliyoruz ama ne yapıyorlar? En ufak bir terörist eylemle bunun durdurmaya, Türkiye’nin önünü kesmeye çalışıyorlar. Çok şükür ki iktidarımız buna asla müsaade etmedi, terörün kaynağı neresi ise orayı kuruttuk. O halde bize ve güvenlik kuvvetlerimize burada düşen nedir? Bu huzuru sürdürmektir” diye konuşarak şunları söyledi:

 “Buraya sermaye rahatça gelsin, daha fazla yatırım yapsın, dünyayı biz daha çok ağırlayalım. Manavgat bu bakımdan örnek ilçelerimizden bir tanesidir. Bu huzurun, güvenin, sermaye akışının ilimiz açısından, ilçemiz açısından son derece önemlidir. Antalya artık dünya tarafından tanınmış bir merkez, bunu sürdürmek biz milletvekilleri içinde önemlidir. Burada iktidarların önemi nedir? İktidarların alt yapı hizmetleri olmazsa bu sektör gelişemez. Turizmde en önemli şey alt yapıdır. Yolunuz düzgün, standartlara uygun olacak, arıtmanız olacak, sahilleriniz kirli olmayacak, çevreye duyarlı olacaksınız. Yani her şey saat gibi işleyecek ve bu düzeni de bozmamak lazım.

 Tarımda da turizmle yarışacak şekilde gelişiyoruz

Bu nedenle hükümetimiz buraya hizmette hiç geri durmadı. Çevre yollarımız, köprülü kavşaklarımız, çok yakın zamanda Serik’te de köprülü kavşaklarımızı bitireceğiz, Alanya’ya kadar ışıksız bir otoyolumuz olacak. Demiryolumuz da olacak. Bunları parti politikası olarak söylemiyorum, bunların hepsi turizm için zaruri şeylerdir ve iktidarımızda bu konuda ne gerekiyorsa yapıyor. Cumhurbaşkanımız da turizme önem veriyor. Burada tarım da önemli, tarımda da turizmle yarışacak şekilde gelişiyoruz. Yüzde 60 tohum üretebiliyoruz, yerli tohumumuz oluştu, tarımda laboratuar özelliği taşıyoruz. Kumluca’da laboratuara önem veriyoruz. Topyekün bir kalkınma seferberliği başlattık. Önemli olan nedir? Vatandaşımızın gelir düzeyini, gelişmişlik düzeyini yükseltmek ve dünya ile yarışır hale gelmek. Allaha şükür turizmde Yunanistan falan hikaye İspanya ile yarışıyoruz, gelişmiş ülkelerle yarışıyoruz.”

 Antalya gece konaklamalı turist sayısında dünya üçüncüsü

Turizmde Antalya’nın başka bir özelliği olduğunu belirten Milletvekili Çelik, Antalya’nın gece konaklamalı turist sayısında dünya üçüncüsü olduğunu ileri sürerek, “Londra var, Barselona var sonra Antalya geliyor. New York’u geçmiş vaziyetteyiz. Artık ölçümüz, standardımız budur. Kendimizle öğünelim, bu misafirperverliğimizi bu asaletimizi sürdürelim.

 Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum. İnşallah nice bayramlara birlik içerisinde geliriz. Çünkü bizim dinimiz, kültürümüz turizme yabancılık çekmedi. Biz aynı zamanda islamı da en iyi şekilde temsil ettik, kendi Türk İslam kültürümüzü de en iyi şekilde temsil ederek dünyaya hizmet ediyoruz, dünyayı ağırlıyoruz. Manavgat’ta bunların en güzel örneklerinden birisidir” şeklinde konuştu.   

 Hastanenin temeli 2020’de

Yerel seçimler öncesi gündeme gelen Manavgat’a yapılacak olan hastane, doğalgaz ve üniversite konularındaki soruları yanıtlayan Manavgat AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu, yapılacak hastane için yakın zamanda bir gelişme yaşandığını ifade ederek, “Bakanlığımız tarafından resmi işlemleri tamamlandı. Şu an projeleri tamamlanıyor. 2020 yılında temelini atacağız. Doğalgaz konusunda da bakanlığımız tarafından çalışmalar sürdürülüyor, üniversite konusunda da çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir