Manavgat’a 1. Bölge Adliyesi statüsü

Manavgat’a 1. Bölge Adliyesi statüsü
Manavgat’a 1. Bölge Adliyesi statüsü08.02.2018 13:43

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz, 2. Bölge adliyesi statüsünde bulunan Manavgat Adliyesinin 1. Bölge Adliyesi statüsüne yükseltildiğini müjdeledi. 

Hakimler ve Savcılar Kurulunun (HSK) yapmış olduğu toplantı sonunda Manavgat Adliyesinin 2. Bölge Adliyesi Statüsünden 1. Bölge Adliyesi Statüsüne yükseltildiğini belirten Başkan Öz, adliyenin yeni statüsüyle birlikte, yeni mahkemelerin de Manavgat'ta kurulabileceğini ve başta hakim ve savcı olmak üzere personel sayısının da artacağını söyledi.

“MANAVGAT İÇİN BÜYÜK BİR AVANTAJ”

HSK'nın son yapılan toplantısında, bugün birçok il ile yarışır durumda olan örnek gösterilen Manavgat Adliyesinin 1. Sınıf Bölge Adliyesi statüsüne geçmesinin Manavgat için büyük bir avantaj olduğunu belirten Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz; “Manavgat adliyemizin 2. Sınıf Bölge Adliyesi statüsünden 1. Sınıf Bölge Adliyesi statüsüne geçmesi hususunda Sayın Bakanımızın ve Milletvekilimiz Mustafa Köse’nin destekleri büyük olmuştur. HSK'nın toplantısında Manavgat adliyemiz 2.Bölge Adliyesi statüsünden 1.Bölge Adliyesi statüsüne yükseltilmiştir. Kararın alınmasında emeği geçen Sayın Bakanımıza, Milletvekilimiz Sayın Av. Mustafa Köse’ye ve HSK üyelerine ilçemiz adına teşekkürlerimizi arz eder kararın hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

Haber Merkezi 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir