Kutlu Doğum Haftası Manavgat’ta kutlanacak

Kutlu Doğum Haftası Manavgat’ta kutlanacak
Kutlu Doğum Haftası Manavgat’ta kutlanacak 19.04.2017 17:26

Peygamber Efendimizin miladi takvimde doğum yıl dönümü olan 'Kutlu Doğum Haftası' etkinlikleri, bugün saat 10.30'da Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünden Cumhuriyet Meydanı'na mehteran takımı eşliğinde yapılacak yürüyüşle başlayacak.Yyapılacak törenin ardından ise Kutlu Doğum Pilavı dağıtılacak, gün boyu Kızılay Kan Merkezi tarafından kan bağışları kabul edilecek.

Bu yıl Kutlu Doğum temasının 'Hz. Peygamber ve Güven Toplumu' olduğunu ifade eden Manavgat Müftü Vekili Saffet Sevim, “Çocuklarımıza, kadınlarımıza ve bütün insanlığa bu kadar değer veren Peygamber Efendimizi çok iyi tanıyalım ki, evde erkeklerimiz Peygamber Efendimiz gibi bir baba, kadınlarımız Peygamber Efendimizin hanımları ve kızları gibi bir hanımefendi ve çocuklarımız da Peygamber Efendimizin çocuk ve torunları gibi olsunlar inşallah” dedi.

Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Manavgat'ta 20 Nisan tarihi ile programların başlayacağını belirten Sevim, “Oldukça yoğun bir programımız var. Şehir merkezimiz de, okullarda, kalabalık ve yoğun olan camilerimizde olmak üzere üç türlü kutlamak üzere bu sene faaliyetlerimizi yapacağız. Bu şekilde yoğun ve halkımızın tamamına ulaşabileceğimiz şekilde programımızı düzenledik ve Müftülüğümüzün, davet edeceğimiz misafirlerimizin, İl Müftülüğünden gelen görevlilerimizin de katılımıyla inşallah Manavgat'ta Kutlu Doğum ve hayat için de çok önemli olan güven meselesi konusunu da inşallah hep beraber işlemeye çalışacağız” dedi.

MANAVGAT’TA KUTLU DOĞUM HAFTASI PROGRAMI

Manavgat’ta Kutlu Doğum Haftası Programı ise şu şekilde gerçekleşecek;

20 Nisan Perşembe, saat 10.30'da Atatürk Kültür Merkezi'nden Cumhuriyet Meydanı'na kadar Mehteranlı Kutlu Doğum Haftası Yürüyüşü ile başlayacak programda, Cumhuriyet Meydanı'nda mehteran dinletisi, açılış programı, Kutlu Doğum pilavı ikramı gerçekleştirilecek. Ayrıca gün boyu meydanda kan bağışları Kızılay Kan Merkezi kabul edilecek.Aynı gün içinde Antalya İl Müftü Yardımcısı İbrahim Keser ilki saat 14.00'de Kredi Yurtlar Kurumu Konferans Salonu'nda, diğeri ise Biniciler Camiinde olmak üzere iki konferans verecek.

21 Nisan Cuma, gün içerisinde çeşitli konferanslar düzenlenecek. İlk konferans saat 09.00'da Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu'nda Doç. Dr. Ahmet Güzel tarafından verilecek. Ardından saat 10.00 ve 12.00 de Yrd. Doç. Dr. Duran Ali Yıldırım Gündoğdu Duriye Duran İlköğretim Okulu Konferans Salonu ve Çağlayan Camii'nde iki konferans verecek. Yine saat 12.00'de Doç. Dr. Ahmet Güzel Emek Camii'nde bir konferansa katılacak. Müftülük Toplantı Salonu'nda ise bayanlara yönelik olarak saat 14.00'de Kur'an Kursu Öğreticisi Emine Aytaş tarafından seminer verilecek. Günün son konferansı Doç. Dr. Ahmet Güzel tarafından Ilıca'da Pazar yerinde halka verilecek.

22 Nisan Cumartesi, saat 14.00'de Yrd. Doç. Dr. Duran Ali Yıldırım Kızılot Mahallesi'nde camii önünde, saat 17.30'da Doç. Dr. Ahmet Güzel Gündoğdu Duriye Duran İlköğretim Okulu bahçesinde konferans verecek.

24 Nisan Pazartesi, Manavgat İlçe Müftü Vekili Saffet Sevim saat 11.00'de Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu'nda ve saat 14.00'de Şelale Anadolu Lisesi Konferans Salonu'nda iki ayrı konferans verirken, yine saat 14.00'de Gazipaşa İlçe Vaizesi Ayşe Koç bayanlara yönelik olarak Çağlayan Camii'nde konferans verecek.

25 Nisan Salı, iki konferans düzenlenecek olup ilki saat 14.00'de İl Müftü Yardımcısı Mevlüt Topçu tarafından Evrenseki Mahallesi Hatice Sezer Öğretmen Lisesi'nde öğrencilere, diğeri ise saat 20.30'da Dr. Mustafa Acar tarafından Atatürk Kültür Merkezi'nde verilecek.

27 Nisan Perşembe, saat 10.00'da iki konferans düzenlenecek olup biri İl Müftü Yardımcısı Mustafa Aydın tarafından Çolaklı Mahallesi Pazar yerinde, diğeri Eğitimci Yazar Alişan Kapaklıkaya tarafından Müftülük Konferans Salonu'nda Müftülük personeli ve ailelerine verilecek.Günün son konferansı ise saat 20.30'da yine Eğitimci Yazar Alişan Kapaklıkaya tarafından öğretmenlere yönelik verilecek.

28 Nisan Cuma,Eğitimci Yazar Alişan Kapaklıkaya öğrencilere yönelik iki konferans verecek. İlki saat 09.30'da İbrahim Sözen Gençlik Merkezi'nde, ikincisi ise saat 14.30'da Atatürk Kültür Merkezi'nde. Günün son konferansında İl Müftü Yardımcısı Osman Demirel saat 17.00'de Taşağıl Mahallesi'nde H.Hamza Atalay Kuran Kursu Bahçesi'nde konuşacak.

30 Nisan Pazar, Kutlu Doğum Haftası kapsamında Manavgat Müftülüğü tarafından organize edilen son konferanslar bugün gerçekleştirilecek. İlk konferansı saat 09.00'da Hacıobası Mahallesi Düğün Salonu'nda Manavgat İlçe Müftü Vekili Saffet Sevim verecek. İkinci konferans saat 10.00'da başlayacak olup, Akseki Müftüsü Sabit Doğru Cevizler Mahallesi Köy Meydanı'nda konuşacak.Günün ve Kutlu Doğum'un son konferansı ise saat 11.00'de Boztepe Mahallesi Camii önünde, Boztepe Mahallesi İmam Hatibi Ethem Erdinç tarafından verilecek.

Haber: Duygu KAYA 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir