'Kutlu Doğum Haftası' kutlamaları başladı

'Kutlu Doğum Haftası' kutlamaları başladı
'Kutlu Doğum Haftası' kutlamaları başladı 20.04.2017 16:55

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in miladi takvimde doğum yıl dönümünün 1446. yılı , 'Kutlu Doğum Haftası' etkinlikleri kapsamında Manavgat’ta kutlanmaya başlandı.

İlk olarak Atatürk Kültür Merkezi'nden Cumhuriyet Meydanı'na kadar Mehteranlı Kutlu Doğum Haftası yürüyüşü yapıldı. Program Cumhuriyet Meydanı’ndaki kutlama programı ile devam etti. Kutlama programına başta Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü olmak üzere, Manavgat Müftü vekili Saffet Sevim,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

“PEYGAMBER EFENDİMİZİ ÖRNEK ALMALIYIZ”

İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program, Karacalar Hacı İsalı Camii İmam Hatibi İbrahim Dursun’un Kur’an-ı Kerim okumasıyla devam etti. Programın açılış konuşmasını ise Manavgat İlçe Müftü vekili Saffet Sevim gerçekleştirdi. Sevim konuşmasında; “ Bu yıl Kutlu Doğum teması 'Hz. Peygamber ve Güven Toplumu' oldu. Ülkemizde ve dünyamızda yaşanan üzücü olayların güveni zedelemesi nedeniyle bu konu seçildi. Çocuklarımıza, kadınlarımıza ve bütün insanlığa bu kadar değer veren Peygamber Efendimizi çok iyi tanıyalım ki, evde erkeklerimiz Peygamber Efendimiz gibi bir baba, kadınlarımız Peygamber Efendimizin hanımları ve kızları gibi bir hanımefendi ve çocuklarımız da Peygamber Efendimizin çocuk ve torunları gibi olsunlar” diye konuştu.

Açılış konuşmasının ardından Manavgat Müftülüğü Ilıca Mahallesi Sertoğlu 4-6 yaş Kuran Kursu ve Çolaklı Mahallesi Hacı Saadet Kurt 4-6 yaş Kuran Kursu öğrencileri ilahi ve şiir dinletisi sundu. Program bitiminde ise vatandaşlara Kutlu Doğum pilavı ve içecek ikramında bulunuldu.

Kutlu Doğum Haftası, Manavgat’ta 30 Nisan Pazar gününe kadar çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Haber-Foto: Duygu KAYA 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir