Kumar baskınında suçlular yakalandı

Kumar baskınında suçlular yakalandı
Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği görevlilerinin bir ihbarı değerlendirerek Sanayi Mahallesi’nde bir depoda gerçekleştirdiği operasyonda 50 kişi kumar oynarken yakalandı. Yapılan GBT sorgulamasında 2 kişi hakkında yakalama emrinin olduğu 1 kişinin de 2014 yılında meydana gelen bir hırsızlık olayının faili olduğu tespit edildi.06.11.2018 13:40 

Sanayi Mahallesi üzerinde bulunan bir depoda gece saatlerinde kumar oynandığına dair bir ihbarı değerlendiren Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği görevlileri, yürüttükleri çalışma neticesinde işyerinde kumar oynatan M.B.Ş., M.G., Z.S. ve İ.D. isimli şahısları suçüstü yakaladı. İşyerinde yapılan aramada 1 adet tombala makinesi ve üzerinde rakamlar bulunan toplar, 2 adet televizyon, 1 adet televizyona görüntü aktaran kamera, 9 deste iskambil kağıdı, 148 adet tombala oyun kağıdı, 3 bin 450 adet plastik pul elde edilerek muhafaza altına alındı.

M.B.Ş., M.G., Z.S. ve İ.D. isimli şahıslar hakkında ‘Kumar oynanması için yer ve imkan sağlama’ suçundan adli işlem yapılırken, işyerinde kumar oynayan 50 kişi hakkında Kabahatler Kanununun 34. Maddesi gereğince kişi başı 259 TL olmak üzere toplam 12 bin 950 TL para cezası uygulandı.

Ayrıca kumar oynayan şahısların GBT sorgulamaları neticesinde N.Ö. ve M.Ö. isimli şahısların UYAP’tan yakalama emri bulunduğu, Ö.B. isimli şahsın ise parmak izinden 2014 yılında Çağlayan Mahallesi’nde meydana gelen evden hırsızlık olayının şüphelisi olduğu tespit edildi.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir