Köfte yaparken yangın çıkardılar

Köfte yaparken yangın çıkardılar
Manavgat Karacalar Mahallesi’nde köfte pişiren piknikçilerin çıkardığı yangında 10 dönümlük makilik, çalılık ve sazlık alan zarar gördü.14.08.2019 14:09

Manavgat’ın Karacalar Mahallesi Hacıisalı Mevkii’nde bugün öğle saatlerinde sazlık alanda yangın çıktı. Poyrazında etkisiyle kısa sürede büyüyen yangına Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü ve Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından müdahale edildi. Yangında 10 dönümlük makilik, çalılık ve sazlık alan zarar gördü.

Yangını söndürülmesinin ardından, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerinin yaptığı incelemede, olay yerinde mangalda pişirilen köfteler bulundu. Yangının kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerin yaktığı piknik ateşinden çıktığı belirlendi.

Yetkililer, yangına sebep olan kişi veya kişilerin ateşin büyümesinin ardından olay yerinden ayrıldığını belirterek; “Vatandaşlarımız, gelişigüzel her yerde piknik yapmamalı. Şiddetli poyrazın her an için yangın ve orman yangını çıkarma riski çok yüksek. Bu nedenle piknik alanlarında piknik yapılmalı” dedi.

HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir