Kekemeliği kitap okuyarak yendi

Kekemeliği kitap okuyarak yendi
Kekemeliği kitap okuyarak yendi 08.02.2018 13:42

İlçe Halk Kütüphanesi tarafından Örnek Okur Projesi çerçevesinde seçilen Ocak ayı örnek okuruna Kaymakam Yiğit tarafından teşekkür belgesi ile hediyeleri verildi.

Manavgat İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Örnek Okur Projesi çerçevesinde Ocak ayı örnek okuru seçilen Fatih Anadolu Lisesi Güvenlik Görevlisi Arif Bozkurt Cengiz’e teşekkür belgesi ile hediyeleri Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit tarafından verildi. Kaymakamlık makamındaki törende İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Hidayet Oktay ve Fatih Anadolu Lisesi Müdürü Coşkun Sökmen de hazır bulundu.

İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Hidayet Oktay, Arif Bozkurt Cengiz’in Örnek Okur Projesi çerçevesinde Ocak ayı örnek okuru seçilmesinde en büyük etkenin güvenlik görevlisi mesleğine rağmen kitap okuma kültürünü devam ettirmesi olduğunu belirtti. Cengiz’in yorucu ve sorumluluk gerektiren bir iş hayatına rağmen, kitap okumayı alışkanlık haline getirmesinin herkese örnek olması gerektiğini ifade eden Müdür Oktay, bu nedenle örnek okur seçildiğini vurguladı.

Kaymakam Yiğit de, Cengiz’i bu örnek davranışından dolayı tebrik ederek, kitap okuma alışkanlığının bir ömür devam etmesini diledi. Kaymakam Yiğit, Arif Bozkurt Cengiz’e kitaplarla ilgili sorular sorarak, okuduğu kitaplar hakkında bilgi aldı.

“KİTAPLAR DOSTUM OLDUĞUNDAN BERİ KARANLIK DÜNYAM AYDINLANDI”

Örnek okur seçilen 27 yaşındaki Arif Bozkurt Cengiz ise kekemeliği kitap okuyarak yendiğini belirterek şunları söyledi; “Kitap okumak benim için adeta bir yaşam kaynağı, ruhumda akan bir mutluluk şelalesi. Bana göre, kitap okuyanlar daha anlayışlı, insan ilişkilerinde sürekli ilerleme kaydeden, kişilerle sağlıklı iletişim kuran kişiler olarak hatırımda kalmış ve kalmaya da devam ediyor. Kitaplar dostum olduğundan beri karanlık dünyam aydınlandı. Okuduğum her kitapta yeni ve rengarenk bir dünyanın kapılarını aralıyorum. Kitap okumak insanlarla olan ilişkilerimi olumlu yönde geliştiriyor. Kitap okumak, insanları, yaşamı, doğayı, canlıları, duygu ve düşünceleri daha iyi anlamamı ve paylaşmamı sağlayan bir yaşam tarzı. Okudukça empati kurma yeteneğiniz gelişiyor, düşünme kapasiteniz artıyor, güzel duygular ve pozitif enerji açığa çıkıyor. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Kitaplar hiç aldatmayan dostlardır. Kitapsız yaşamak, kör, sağır, dilsiz yaşamaktır. Kitap aklın ilacıdır.” diyerek aslında neden okumak gerektiğini anlamlı bir şekilde söylemiştir. Çünkü kitap okumak insanda bağımlılık yaratır, okumaktan haz alırsınız, sizin için bir tutku haline gelir. Kişi sadece kendine faydalı olmakla kalmaz, ailesine, yakın çevresine, topluma ve tüm dünyaya faydalı olur.”

Daha sonra Kaymakam Yiğit tarafından örnek okur Arif Bozkurt Cengiz’e teşekkür belgesi verildi ve kitap hediye edildi.

Haber-Foto: Duygu KAYA

 

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir