KAYMAKAM YİĞİT DEVAM EDEN OKUL İNŞAATLARINI İNCELEDİ

KAYMAKAM YİĞİT DEVAM EDEN OKUL İNŞAATLARINI İNCELEDİ
MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın ilk ve orta eğitimde tekli eğitim ve öğretime geçme hedefi doğrultusunda Manavgat’ta 2’si hayırseverler, 2’si devlet tarafından olmak üzere 4 okul inşaatı devam ediyor.14.09.2018 12:43

Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit ve Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, ilçede yapımı devam eden okul inşaatlarında incelemelerde bulundu. Şelale Mahallesinde yapımı devam eden 32 derslikli ilkokul ve ortaokul, hayırsever Karalar ailesi tarafından yaptırılan 24 derslikli Hacı Sultan Mehmet Kara ortaokulu, Gündoğdu’da yapımı süren 12 derslik ve 2 anasınıfından oluşan Duriye Duran ilk okulu ve orta okulu ile Sarılar Mahallesi’nde 24 derslikli Sarılar İlkokulu inşaatlarını inceleyen Kaymakam Mustafa Yiğit, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilk ve orta öğretimde temel hedefinin tekli eğitime geçmek olduğunu belirten Kaymakam Mustafa Yiğit, bu hedef doğrultusunda Manavgat’ta da çalışmaların devam ettiğini anlattı. İlçede ilk ve orta öğretimde yaklaşık 45 bin öğrenci bulunduğunu aktaran Kaymakam Yiğit, “Bu öğrencilerin yüzde 40’ı ikili öğretim görüyor. İkili öğretim öğrenciler için eziyet demek, eğitim tam verilememesi demek. Hedefimiz, ikili öğretimden tamamen çıkmak. Şu anda inşası devam eden okulları tamamladığımızda ikili eğitim gören öğrencilerin oranı yüzde 30 civarına düşecek. Bu büyük bir başarıdır. Bir sene içerisinde bu okullar tamamlanarak eğitime hazır hale gelecek” dedi.

Yaptıkları çalışmalarla ilçe merkezinde 2 arsanın da Milli Eğitime kazandırıldığını belirten Kaymakam Yiğit, Şelale ve Mimar Sinan mahallelerinde bulunan arsalara da okul yapılması için hayırseverlerden katkı beklediklerini ifade etti. Kaymakam Yiğit, bu iki arsaya da okul yapıldığında ilçede ikili öğretime devam eden öğrencilerin oranının yüzde 5 seviyesine düşeceğini söyledi.

Halihazırda yaptıkları ziyaret ve incelemelerde çalışanları motive ve teşvik etmek olduğunu belirten Kaymakam Yiğit, aynı zamanda da inşaatların ne duruma geldiğini görmek olduğunu anlattı. Manavgat’ta yapımı devam eden 4 okul olduğunu söyleyen Kaymakam Yiğit, “Bu okullarımızdan Gündoğdu Düriye Duran İlkokulu ve Ortaokulu’nda bu sene, diğer 3’ünde gelecek yıl eğitim ve öğretime başlanacak. Bu okullardan 2 tanesini hayırseverlerimiz, diğer ikisini devletimiz yaptırıyor. Şelale mahallesinde yapımı devam eden ortaokulumuz 32 derslikle Manavgat’ın en büyük okulu olacak” diye konuştu.

 

 

 

Haber: Berra Yılmaz

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir