İlçe Jandarma gücüne güç kattı

İlçe Jandarma gücüne güç kattı
Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığında, iş adamları ve turizmcilerin başlattığı kampanya sonucunda tahsis edilen 7 aracın anahtar teslim töreni gerçekleşti.17.10.2015 15:54

Törene;  başta Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü olmak üzere, Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Antalya İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ahmet Yurdagül, Manavgat İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Ufuk Aruk, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Albay İbrahim Enver Sungur, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Dalak, 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Oğuzhan Yaşar, 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hayati Karaaslan, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı Turgay Akar, iş adamları ve turizmciler katıldı.

KAYMAKAM GÜNLÜ’DEN TEŞEKKÜR

Anahtar teslim töreninde ilk olarak Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü konuştu. Günlü konuşmasında; “İlk olarak ülkemizde art arda yaşanan terör olaylarındaki şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Manavgat ilçe boyutlarının üzerinde bir çalışma kapasitesine sahip bir ilçedir.

Buradaki Jandarma komutanlığı pek çok ilçeninkinden farklıdır. Çünkü turizmin getirmiş olduğu sorumluluklar her alanda burayı daha farklı kılmaktadır. İlçemizin turizm merkezi olmasından dolayı Jandarmanın da standartların üzerinde çalışma koşullarına sahip olması gerekiyor. Bu bağlamda İl Jandarma Komutanlığının, Manavgatlı hayırseverlerin, iş adamlarının ve sivil toplum kuruluşlarının desteklerini görüyoruz.  Kısa zamanda İlçe Jandarma Komutanlığımıza kazandırılan 7 araç için, tüm katkı yapanlara teşekkür ediyorum” dedi.

“365 GÜN 24 SAAT HALKIMIZIN GÜVENLİĞİ İÇİN HİZMETTEYİZ”

Kaymakam Günlü’nün ardından konuşan Antalya İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ahmet Yurdagül ise, “ Güvenlik denince akla ilk bir şehirdeki Jandarma ekipleri gelir. Jandarma da güvenlik konusundaki bu beklentileri ve güvenlik hizmetini daha iyi karşılamak için çalışır. Ülkemizin daha huzurlu ve güvenli bir ülke olması için her zaman, 365 gün 24 saat buradayız.  İnsanlığın en önemli unsurları arasında olan güvenliğin sağlanması için her türlü imkanlarımızı seferber ediyoruz ve her zaman hazırız. Bu bağlamda bu araçların tahsisinde katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Bu araçlarla Manavgat’taki Jandarma ekipleri daha da güçlenerek hizmet verecektir. Buradan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha anıyor, herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

PLAKET VE TEŞEKKÜR BELGELERİ TAKDİM EDİLDİ

Konuşmalardan sonra, Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığına tahsis edilen araçlar için katkıda bulunan iş adamları ve turizmcilere plaket ve teşekkür belgeleri takdim edildi.  Ali Güneş, Yahya Kurt, Faruk Süral, Cengiz Haydar Barut, Hasan Özden, Erol Gönül, Mehmet Karamancı, Erkan Yılmaz ve Halil Çiftçi’ye katkılarından dolayı plaket takdim edilirken, diğer iş adamları ve turizmcilere de teşekkür belgeleri takdim edildi.

Anahtarların protokol üyelerince teslim edildiği törenin ardından, program sona erdi.

Haber-Foto : Duygu DOĞAN 


Etiketler: 1

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir