İlan ve reklam vergisi için son gün 31 Ocak

İlan ve reklam vergisi için son gün 31 Ocak
İlan ve reklam vergisi için son gün 31 Ocak 27.01.2018 13:04

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ilan ve reklam vergi borcu ödemede ilk taksit döneminin 01-28 Şubat olduğunu hatırlatarak mükellefleri uyardı. Beyan için son tarihin 31 Ocak olduğu belirtilerek, İlan ve Reklam Şube Müdürlüğü’nün hafta sonu dahil akşam 22.00’ye kadar hizmet vereceği bildirildi.

Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri mükelleflere, ilan ve reklam vergi beyanlarını Ocak ayının son gününe kadar vermeleri gerektiğini hatırlatarak, ilk taksit döneminin de 1-28 Şubat tarihleri arasında olduğunu ve zamanında yatırılmayan vergi borçlarına ceza uygulanacağını bildirdi. Yapılan açıklamada Büyükşehir Belediyesi'nin yetki ve sorumluluk alanlarında bulunan cadde, bulvar, meydan vb. yerlerde yapılan her türlü ilan ve reklamın vergiye tabi olduğu belirtilerek, “Vergiye tabi ilan ve reklamlarda, ilan ve reklam işinin mükellef tarafından yapılması halinde tabela işinin yapılmasından önce mükellef söz konusu tabela ölçülerini belediyeye beyan etmekle sorumludur. Süreklilik arz eden ilan ve reklamlarda mükellefin her yıl Ocak ayı itibariyle rızaen beyanda bulunup tahakkuk ettirmesi ve bu süre içinde de ödemesi gerekmektedir. Mükellef bu sorumluluğu yerine getirmediği takdirde 213 sayılı Vergi Usul Kanunun 341 ve 344. Maddesi uyarınca cezai müeyyideye maruz kalacakları değerlendirilerek 2018 yılı ilan ve reklam vergilerini beyan dönemi içerisinde 01-31 Ocak 2018 tarihinde bildirmeleri gerekmektedir” denildi.

BEYAN DÖNEMİ BOYUNCA 22.00’YE KADAR MESAİ

Beyan verme döneminin son günü 31 Ocak olması nedeniyle ayın son haftası 27- 28 Ocak 2018 Cumartesi-Pazar hafta sonuna gelmesinden dolayı 29-30-31 Ocak 2018 saat 22.00 'a kadar Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binasında İlan ve Reklam Şube Müdürlüğü hizmet verecek.

Haber Merkezi 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir