Hesap yüzünden öldürülen taksici cinayetinin davası başladı

Hesap yüzünden öldürülen taksici cinayetinin davası başladı
Hesap yüzünden öldürülen taksici cinayetinin davası başladı13.03.2018 15:40

Serik’te, geçen yıl Ağustos ayında yemek yediği restoranda hesaba itiraz ettiği iddiasıyla dövülen ve yaralı götürüldüğü hastanede yaşamını yitiren taksici Yahya Zağlı'nın (28) ölümüyle ilgili 3’ü tutuklu 6 kişinin yargılanmasına başlandı.

Serik'te taksi şoförlüğü yapan Yahya Zağlı, geçen Ağustos ayında, iddiaya göre eşi,  kardeşi Durmuş Zağlı, kardeşinin eşi ve patronu ve eşiyle birlikte Belek’te bir restoranda yemek yedikten sonra 700 liralık hesaba itiraz etti. Bunun üzerine çıkan tartışma kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüştü. Çeşitli yerlerine tekme, yumruk ve sopa darbeleri alan Zağlı'nın boynu ve kaburgaları kırıldı. Birçok yerinden aldığı darbelerle yaralanan Yahya Zağlı, yere yığıldı. Zağlı, ambulansla kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Zağlı'nın cenazesi otopsi işlemlerinin ardından Serik Cumalı Mezarlığı'nda toprağa verildi. Olayla ilgili tutuklu yargılanan K. E., M.A. ile tutuksuz tanıklar A. A., Ö. K., S. G. hakkında kasten öldürme, diğer tutuklu sanık T. T.hakkında ise öldürmeye azmettirme suçlamasıyla dava açıldı.

Manavgat 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya tutuklu sanıklar, K. E., M. A., T.T., tutuksuz tanıklar A.A., Ö. K., S. G., öldürülen Yahya Zağlı’nın eşi Yulduz Zağlı, anne ve babası Fatma ve Ahmet Zağlı ile kardeşi Durmuş Zağlı, sanık avukatları ve tarafların yakınları katıldı.

“SÜREKLİ MÜŞTERİMİZ, İNDİRİM YAPIN DEDİM”

Duruşmada ifade veren tutuklu sanıklardan T. T., kendisinin mekanın işletmecisi olduğunu aynı zamanda canlı müzik yaptığını söyledi. Olay günü garsonların gelerek kendisine hesaba itiraz edildiğini söylediklerini anlatan T. T., “Bende onlar sürekli müşterimiz, indirim yapın” diye söyledim. Sonra ortam sakinleşti. Aradan bir süre geçince, dışarısı kalabalıklaşmaya başladı. İçerideki masalardan da kalkanlar oldu, Bir anda sandalyeler masalar havada uçuşmaya başladı, bir kargaşa yaşandı. Koptu gitti kıyamet” dedi. Kendisinin restauranta kimseyi çağırmadığını öne süren sanık T. T.kargaşa başlayınca kendisinin mutfağa kaçtığını söyledi. Sanık T. T., mahkeme başkanının sorusu hesabın o gece ödendiğini de söyledi.

“BEN RAHMETLİYE HİÇ VURMADIM”

Tutuklu sanıklardan K.E., o gün restauranta önce eşiyle gittiğini ardından arkadaşları geldiği için eşini eve bırakıp yeniden geldiğini aktardı. Ocak başına oturduklarını ve bir süre sonra hesap nedeniyle tartışma çıktığını ardından ortamın sakinleştiğini anlatan K. E., “Bir süre sonra rahmetli Yahya Zağlı, sinkaflı sözlerle birlikte ‘Çıksın efeler’ diye bağırarak yanımdan geçti. Bu sırada V.D. bana sandalye attı, bende ona attım. Bu sırada H. D. ve yanındaki kişilerin Yahya Zağlı’ya doğru koştuğunu gördüm ama ben V.’yle kavga ettiğim için sonra ne olduğunu bilmiyorum. Ben rahmetliye hiç vurmadım” dedi.

“BEN AYIRMAYA ÇALIŞTIM”

Tutuklu sanıklardan M. A. da, önceden arkadaşlarıyla sözleşerek olay günü oraya gittiklerini anlatarak, hesap yüzünden tartışma çıktığını gördüğünü belirtti. Bir süre sonra ölen Yahya Zağlı’nın restauranta girip kemerini çözüp pantolonunu indirdiğini iddia eden A.“Bu arada kalabalık bir grup ona saldırdı. Ben H. D.’yi ayırmaya çalıştım ama bana vurarak, ‘Sen karışma’ dedi. Ben yere düştüm” dedi. Duruşmada diğer sanıklarda kendilerinin Yahya Zağlı’ya vurmadıklarını söyledi.

Öldürülen Yahya Zağlı’nın kardeşi Durmuş Zağlı, olay gecesi kendisi, eşi, abisi, yengesi, patronu ve patronun eşiyle birlikte restaurantta yemek yediklerini aktardı. Yemeği ardından hesabın yüksek geldiğini, hesaba itiraz ettiklerini anca daha sonra hesabın M. D. tarafından dolar olarak ödendiğini söyleyen Durmuş Zağlı, “Ben oradan eşimi ve yengemi alarak ayrıldım. Abim de otelde taksi var, onu alıp geleceğim, siz eve gidin’ demişti. Sabaha karşı, abimin yaralı olarak hastaneye getirildiğine dair telefon geldi. Ben hastaneye gittim” diye konuştu.

“SANIKLARDAN ŞİKAYETÇİYİM”

Öldürülen Yahya Zağlı’nın eşi Yulduz Zağlı’da kendilerinin yemek yedikten sonra oradan ayrıldıklarını, eşinin yaralandığını gece öğrendiğini belirterek, “Eşimin patronu bize geldi. Olayı söyledi. Ardından T. T.’yi aradı, T.’nin kendisine telefonda, ‘Polis bize kaçın dedi. Bende kaçıp köye geldim’ dediğini söyledi. Sanıklardan şikayetçiyim” dedi. Yahya Zağlı’nın annesi ve babası Fatma ve Ahmet Zağlı’da olayı görmediklerini ancak çocuklarının katilinin en ağır şekilde cezalandırılmalarını istedi.

Sanık avukatları ise müvekkillerinin suçsuz olduğunu ileri sürerek, olay gecesi restaurantta 150 kişinin olduğunu  bu nedenle soruşturmanın genişletilmesi talebinde bulundu.

Verilen aranın ardından mahkeme heyeti tutuklu sanıklardan T. T.’nin tahliyesine karar vererek, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Haber Merkezi

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir