Hedefe ‘Doğru Cevap’ ile vardılar

Hedefe ‘Doğru Cevap’ ile vardılar
ÖSYM tarafından üniversite yerleştirmelerinin açıklanması ile öğrenciler ve aileleri arasında tatlı bir telaş başladı.06.09.2018 15:23

 Kayıt döneminde öğrenciler internet üzerinde kayıtlarını yaptırırken, öğrencilerin başarısı hem ailelerini hem de onları eğiten eğitim kurumlarını gururlandırdı. Öğrencilerinin yüzde 80 oranında hedefledikleri bölümleri kazandığını ifade eden Doğru Cevap Kurucu Müdürü Hasan Yavuz, “Manavgat, Antalya ve Türkiye derecesi yapan öğrencilerimizi tebrik ederken, onlara eğitim hayatlarında başarılar diliyoruz. Ülkemizin güzide üniversitelerini kazanarak kayıtlarını yaptıran öğrencilerimiz başta aileleri olmak üzere hepimiz için gurur kaynağı oldular” dedi. Yavuz, üniversiteye yerleşemeyen öğrencilere de seslenerek, üzülmemelerini geleceğe umutla bakarak sistemli bir şekilde çalışarak sınavlara hazırlanmalarını salık verdi.

 

30 Haziran ve 01 Temmuz’da gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavları (YKS) ile başlayan üniversite heyecanı, ÖSYM tarafından 31 Temmuz günü açıklanan yerleştirme sonuçları ile doruğa çıktı. Üniversiteye yerleşen öğrencileri ve ailelerini bundan sonra tatlı bir telaş bekliyor. İnternet üzerinden yerleştikleri üniversite ve bölümlere kayıtlarını yaptıran öğrenciler okullarının açılacağı günü heyecanla beklemeye başladılar.

Üniversiteye yerleşen öğrenciler ve aileleri kadar onların heyecanına ortak olan okulları ve eğitim kurumları da, öğrencilerinin başarısının haklı gururunu yaşıyor.

2018 YKS’de ÖSYM tarafından sonuçların açıklandığı 31 Temmuz sabahı kendilerinin de yüzünün güldüğünü belirten Manavgat Doğru Cevap Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü Hasan Yavuz, “Yerleştirme sonuçları açıklandığında öğrencilerimizden Manavgat 1.’si ve Türkiye 235’si Sinan Kaya, Manavgat 2.’si ve Türkiye 251.’si Yusuf Alperen Taş, Manavgat 3.’sü ve Türkiye 355.’si Onur Demiral, Manavgat 4.’sü ve Türkiye 510.’su Ali Kaan Biber ve diğer tüm öğrencilerimiz yerleştikleri üniversite ve bölümlerle yüzümüzü güldürdüler. Özellikle Manavgat’ın ilk 4 derecesinin kurumumuzdan çıkması bizleri ziyadesi ile mutlu etti” dedi.

Manavgat genelinde başarılı bir yıl geçtiğini ifade eden Hasan Yavuz, “Öğrencilerimiz yüzde 80 oranında arzu ettikleri bölümlere yerleşti. 5 öğrencimiz Boğaziçi Üniversitesi’ne yerleşirken, 17 öğrencimiz Tıp Fakültelerine yerleşti. Elbette bu bizim kurumumuzun da çıtasını yükseltti. Artık daha fazla sorumluluğumuz var, çıtayı gelecek yıl daha da yukarı çıkartmak istiyoruz. Bunun içinde var gücümüzle çalışacağız” diye konuştu. Hedefine bu yıl ulaşamayan öğrencilere de üzülmelerini, gelecek yıl daha fazla çalışarak hedeflerine ulaşabileceklerini belirten Yavuz, “Elde ettiğimiz başarılarımızın bir gösterge olduğuna inanıyoruz. Önümüzdeki yıl sınava girecek olan öğrencilerimizi kurumumuza bekliyoruz. Hedeflerine ulaşmak için Manavgat Doğru Cevap’ın onlar için doğru adres olduğunu ifade ederken, her zaman Manavgat halkının yanında olduğumuzu vurgulamak istiyoruz” diye konuştu.

Elde edilen başarının uyguladıkları eğitim sisteminin ne kadar isabetli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdiğini ifade eden Yavuz, “Her kurum gibi bizler de eğitim ve öğretim ile ilgili tüm çalışmaları yapıyoruz. Ancak her zaman ifade ettiğimiz bir şey var, Doğru Cevap olarak biz büyük bir aileyiz, öğrencilerimizin her biri bizim çocuğumuzdur, kendi çocuklarımızdan farksızdır, bu nedenle sadece eğitim öğretim değil, onlara aile sevgisi ile de yaklaştık, başarının temelinde bunun da payı olduğunu düşünüyoruz” dedi. Uyguladıkları eğitim sistemini aynen muhafaza edeceklerini belirten Yavuz, “Tabi ki başarı seviyesini yükseltmek için gerekli ek program ve takviyeler üzerinde de çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir