" target="_blank">

Hedef büyüten Gök Mobilya, Karavan imalatına başladı

Hedef büyüten Gök Mobilya, Karavan imalatına başladı
Manavgat’ın önde gelen mobilya firmalarından Gök Mobilya, Karavan imalatına başladı. İlk siparişi Almanya’ya yapan ve teslim eden firma, seri üretim için çalışmalara başladı. 25.02.2021 13:57

Deniz kenarında yazlığınız, orman içinde küçük bir kulübe veya bir dağ eviniz olmayabilir. Ancak karavana dönüştürülebilecek bir aracınız var ise Antalya'da tüm bunlara sahip olmak artık mümkün. Türkiye'de daha önce belirli grupların tercih ettiği karavan tatili pandemiden dolayı yeni dönemin gözdesi oldu. Talepteki artış üretimleri de arttırdı.

YENİ DÖNEMİN GÖZDESİ KARAVAN

Karavan sahibi olabilmenin trend haline geldiği günümüzde ülkemiz, üretim maliyetlerinin Avrupa'ya nazaran daha hesaplı olmasıyla karavan tutkunlarından yoğun talep görüyor. Manavgat’ta üç kuşaktır hizmet veren Gök Mobilya Karavan imalatına başladı.

YENİ FABRİKASIYLA HİZMET AĞINI BÜYÜTÜYOR

Hatıplar Mahallesi Gültepe Kavşağı yakınında yeri yerinde hizmet vermeye başlayan Gök Mobilya, 3 bin 500 metrekarelik fabrikasıyla başta Manavgat ve Antalya olmak üzere birçok ile yaptığı proje ve hizmetlerle öne çıkıyor.

İLK KARAVAN ALMANYA'YA YOLA ÇIKTI

Manavgat’ta mobilya imalatında 3 kuşaktır istikrarlı yükselişini sürdüren Gök Mobilya, yeni fabrikasında karavan imalatına başladı. Şimdilik talepler daha çok Almanya'dan. Yaklaşık bir aylık zaman dilimi içerisinde anahtar teslim karavanına sahip olan gurbetçi Murat Türkay, Gök Mobilya'nın profesyonel hizmetinden fazlasıyla memnun olduğunu kaydetti.

KİŞİYE ÖZEL ÜRETİM

Gök Mobilyanın sahiplerinden Ahmet Ali Gök, Almanya’ya yaptıkları ilk üretimin sonrasında ardı ardına siparişler gelmeye başladığını belirtti. Yeni siparişlerin çalışmalarına başladıklarını anlatan Gök, “Pandemiden dolayı Karavan turizmi her geçen gün büyüyor. Özellikle Avrupa’da çok hızlı büyüyor. Avrupa’da maliyetlerin yüksek olması nedeniyle başta Almanya olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde karavan yaptırmak isteyenlerin tercihi ülkemiz oluyor. Bizde karavanla ilgili projelerimize, çalışmalarımıza başladık. İlk üretimimizi yapıp tamamladık ve Almanya’ya gönderdik. Şuanda hem yurtdışından hem de yurtiçinden yoğun bir talep var. Kişiye özel yerli ve milli üretimlerimiz tüm hızıyla sürüyor” diye konuştu.

 

HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir