Hayaller, Manavgat sınırlarını aşıp Türkiye’ye uzandı

Hayaller, Manavgat sınırlarını aşıp Türkiye’ye uzandı
Hayaller, Manavgat sınırlarını aşıp Türkiye’ye uzandı 26.03.2018 15:45

2016 yılı Haziran ayında kurulan Manavgat merkezli sosyal sorumluluk projesi Hayallerimin Elinden Tut, çocukların hayallerini gerçekleştirmeye devam ediyor. 

 

Bugüne kadar Manavgat’ta 15, Türkiye genelinde ise toplamda 150 okul tamamlayan proje ekibi ilçe sınırları dışından çıkmaya hazırlanıyor. 

 

 

“HEDEFİMİZ TÜM ÇOCUKLARIN KALBİNDE YER ETMEKTİR”

Yakın ilçelerin köy okullarına giderek çocukların hayallerini bizzat kendilerinin ulaştıracağını söyleyen proje kurucu sorumlusu Rabia İnci Özen; “Manavgat’taki son okullarımızı da tamamlayarak 17 okulla final yapacağız. Elimizden geldiğince artık kargo yoluyla değil, bizzat kendimiz diğer ilçe okullarına gitmeye başlayıp Manavgat sınırlarını ekip olarak aşmayı hedefliyoruz. Manavgat’ta ilk kez başlatılan bir harekete öncülük etmekten gurur duyduğumuzu söylemek istiyorum. Hiç bir kuruma bağlı kalmadan ve kurumlaşmadan sadece gönüllülük esasına dayanarak gerçekleştirdiğimiz bu iyilik hareketine vatandaşlarımızı da davet ediyorum. Çocukların hayallerini hep birlikte gerçekleştirmek, geleceğe bir umut ışığı yakmak hiç zor değil. Zira çocukların hayallerinde; “oyuncak, ikinci bir kıyafet, süslü toka, balon” gibi her birimize küçük gelen fakat onlar için oldukça büyük olan umutlar var. 

İsteyen bir hayali gerçekleştirerek, isteyen kitap alarak, isteyen bizimle köy okullarına gelerek bu güzelliğe ortak olabilir. Benim ve ekibimin hayalinde tek bir makam mevkii isteği var. O da; tüm çocukların kalbinde yer etmektir. Bundan daha güzel bir konum asla yoktur. Bugüne kadar destek veren proje gönüllülerimize teşekkür eder, Manavgat’ın projesi dediğimiz Hayallerimin Elinden Tut’a desteklerinizi bekleriz” dedi. 

 

DESTEK OLMAK İÇİN;

Hayallerimin Elinden Tut, bu kış ikincisini başlattığı Çocuklar Üşümesin kampanyası ile yaklaşık iki bin adet atkı, bere, eldiven desteği toplandı. Bir Hayalim Var Okumak İstiyorum kampanyası ile de köy okullarına kitap ve kırtasiye malzemesi toplandı ve binlerce destekle çocukların yüzü güldü. Sizler de Hayallerimin Elinden Tut Sosyal Sorumluluk Projesine destek olmak isterseniz sosyal medya hesaplarından proje ekibi ile iletişime geçebilirsiniz. 

 

Haber Merkezi

 

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir