Havalimanı’nda 1.856 gram eroin yakalandı

Havalimanı’nda 1.856 gram eroin yakalandı
Havalimanı kullanarak Antalya’ya 1.856 gram uyuşturucu madde getiren yabancı uyruklu 2 kişi yakalandı. İran uyruklu oldukları belirtilen A.P ve C.S işlemlerinin tamamlanmasından sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi. 08.10.2019 14:14

Antalya Havalima’nında Antalya ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan risk analizine dayalı ortak çalışma sonucunda, Antalya’ya toplam 1.865 gram eroin getiren İran uyruklu A.P ve C.S tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 Antalya Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Hudut Büro Amirliği ve İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri Antalya Havalimanı’nı kullanarak diğer illerden ve ülkelerden gelen yolcular üzerinde risk analizine dayalı olarak yapılan ortak çalışmada, C.S isimli şahsın Esendere Hudut Kapısı’ndan geçerek, Yüksekova Havalimanı’ndan Ankara iline, Ankara ilinden de Antalya Havalimanı’na uyuşturucu madde getireceği yönünde elde edilen bilgiler doğrultusunda araştırma başlattı. Yapılan araştırmalarda, bir havayoluna ait uçak ile Antalya’ya geleceği belirlenen C.S isimli şüpheli şahsın, aynı uçakta gelen yolcuları arasında A.P isimli şahıs ile birlikte hareket ettiği belirlendi.

 İran uyruklu olan A.P  ve C.S isimli şahısların valizleri kontrol edildiğinde, A.P isimli şahsın valizinde 2 ayrı paket halinde zulalanmış halde daralı ağırlığı 1.486 gram olan eroin maddesi ele geçirildi. C.S isimli şahsın yutmak sureti ile uyuşturucu madde getirmiş olabileceği değerlendirilerek doktor kontrolünde yapılan iç beden muayenesinde toplamda 21 paket halinde daralı ağırlığı 370 gram olan eroin maddesi ile birlikte toplam daralı 1.856 gram eroin maddesi ele geçirildi.

 

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile İran uyruklu A.P  ve C.S isimli şahıslar hakkında “Uyuşturucu-Uyarıcı Madde Nakletmek, Uyuşturucu Veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti Yapmak” suçlarından işlem yapıldı. İşlemlerinin tamamlanmasından sonra çıkarıldıkları Antalya Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanan A.P ve C.S cezaevine gönderildi.
HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir