Haseki, Antalya’ya zeytin ödülü kazandırdı

Haseki, Antalya’ya zeytin ödülü kazandırdı
Haseki, Antalya’ya zeytin ödülü kazandırdı 08.11.2017 15:20

Orhangazi Zeytin Festivali kapsamında gerçekleştirilen Altın Zeytin Ödülleri sahiplerini buldu.


 


 Bu yıl 39.su düzenlenen Zeytin Festivali kapsamında son 3 yıldır düzenlenen ve 12 dalda verilen Altın Zeytin Ödülleri için Bil Okulları konferans salonunda ödül töreni düzenlendi. Altın Zeytin Ödül törenine Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz, Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, diğer Ak Parti ilçe başkanı Mustafa Kaya, CHP ilçe başkanı Sevim Turan diğer protokol üyeleri ile STK temsilcileri katıldı.


 


HAVVA TAŞBAŞ’A GİRİŞİMCİ KADIN ÜRETİCİ ÖDÜLÜ


Antalya bölgesinden yarışma katılan Manavgat Haseki Zeytin Salamura fabrikasının Yönetim Kurulu Başkanı Girişimci İşkadını Havva Taşbaş ‘Kadın Üretici’ dalında ödül kazandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Havva Taşbaş; “Haseki, Akdeniz’e, Antalya’mıza zeytin ödülü kazandırdı. Ege ve Marmara bölgesinden sonra zeytin ödülü artık Akdeniz’e geçti. Antalya’mızın zeytini de artık hak ettiği yere gelecek” dedi.


 


“BU GURUR HEPİMİZİN”


Manavgat Haseki Zeytin Salamura fabrikasının Yönetim Kurulu Başkanı Girişimci İşkadını Havva Taşbaş açıklamasının devamında şunları söyledi; “Ben hayallerimin peşinden giderek zoru başardım. Ekonominin durgun olduğu bu dönemde elimi taşın altına koyarak yorulmadan, pes etmeden çalıştım ve çalışmaya da devam edeceğim. Bu süreçte gücümü beni sevenler ve destekleyenlerden aldım. Bir kadın olarak, girişimci iş kadını olarak zoru başararak bölgemize, Antalya’mıza bu ödülü getirdiğim için çok mutluyum. Bölgemizin zeytini, Antalya zeytini hak ettiği değeri görmeye başladı. Bu gurur tüm Haseki ailesine aittir. Bu gurur benimle beraber bu yola baş koymuş tüm yoldaşlarıma, tüm destekçilerime aittir ve hepsinden önemlisi bu gurur tüm Akdeniz ailesine, zeytine ve zeytinciliğe değer veren tüm Akdenizli kardeşlerimizi aittir. Bana bu ödülü layık gören Orhangazi Belediyesine ve Orhangazili tüm o sıcak, misafirperver insanlara teşekkür ederim. Bu gurur hepimizin.”


 


Haber: Duygu KAYA 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir