HALİMOĞLUN’DAN GAZETECİLERE KUTLAMA

HALİMOĞLUN’DAN GAZETECİLERE KUTLAMA
Adalet ve Kalkınma partisi Manavgat İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü dolayısıyla mesaj yayınladı.09.01.2019 15:57

Ak Parti İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu;”Basınımızın değerli mensuplarına ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren 212 Sayılı Yasa'nın kabul edilmesinin ve bugünün 'Çalışan Gazeteciler Günü ' olarak kutlanmaya başlamasının 58. Yıldönümünü kutluyoruz. Bir ülkede demokrasileri güçlendiren ve geliştiren en etkin unsurlardan biri, meslek ahlakına ve tarafsızlık ilkesine uyan bir basının varlığıdır. Unutulmamalıdır ki, basının başta milli konular olmak üzere her meseleye yapıcı ve sağduyulu bir tavırla yaklaşması, millet şuurumuzun sağlamlığı ve demokrasimizin güçlenmesi açısından oldukça önem taşımaktadır.


ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM  


Medya çalışanlarımızın kamuoyunu doğru ve eksiksiz bilgilendirme konusundaki yükümlülüklerini en iyi biçimde yerine getirmek için gösterdikleri çabalar hiç kuşkusuz takdire şayandır.İnanıyorum ki, gazetecilerimiz sahip oldukları bu sorumluluk bilinci ile Manavgat’ımız ve Ülkemizin, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak için, olumlu rol üstlenmeye devam edecektir.  Gazetecilik, doğru haber, özgür yorum, eleştiri özgürlüğü esasları içinde gerçekleştirildiğinde demokrasinin gelişmesi ve devamlılığının sağlanmasında, toplumsal denetimin etkinleştirilmesinde çok önemli fonksiyonlara sahiptir. Kuşkusuz bu işlevlerin yerine getirilmesinde, genel yayın müdüründen muhabirine, mizanpajcısından fotoğrafçısına, haber oluşturup iletilmesi aşamasındaki her bir çalışanın şüphesiz yararlı katkıları ve büyük emeği vardır. Bu duygularla; Basın Meslek İlkeleri doğrultusunda görev yapan tüm basın-yayın çalışanlarına sağlık, mutluluk ve başarı dolu uzun bir meslek yaşamı diliyorum ve 'Çalışan Gazeteciler Günü'nü' kutluyorum” dedi.

 HABER MERKEZİ

                                                                                            

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir