Göçmen kaçakçılarına eş zamanlı operasyon

Göçmen kaçakçılarına eş zamanlı operasyon
Kaçak yollardan yurt dışına göçmen şahıs gönderen organizatörlere eş zamanlı operasyon yapıldı. Yapılan operasyonda 5 kişi gözaltına alınırken bir kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. 12.02.2020 15:04

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapılara Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından meydana gelen ve gelebilecek olan Göçmen Kaçakçılığı, İnsan Ticareti ve Organ-Doku Ticareti olayları ile ilgili olarak yapılan çalışmalarda 5 kişi gözaltına alındı.

 Değişik  tarihlerde Antalya Havalimanı’ndan sahte belgeler ile kaçak yollardan yurtdışına  göçmen şahısları gönderdikleri iddia edilen organizatörlerin  yakalanmaları amacıyla Antalya merkezli İstanbul ve Ankara’da yapılan eş zamanlı operasyon sonucunda, Göçmen Kaçakçılığı olaylarının organizatör şahıslardan olan İstanbul’da 3 kişi, Ankara’da 2 kişi olmak üzere toplam 5 kişi yakalandı. 

 Şüpheli şahısların ev ve kaldıkları otelde yapılan aramalarda suç unsuru malzeme olarak 1 adet sahte kimlik  ele geçirildi.

 Cumhuriyet Başsavcılığınca haklarında yapılan işlemlerin ardından şüphelilerden 3’ü savcılık tarafından serbest bırakılırken, sevk edildikleri Sulh Ceza Hakimliğince 1 kişi adli kontrol şartı ile serbest kaldı, 1 kişi ise tutuklanarak serbest bırakıldı.

 HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir