Genç TEMA’lar erozyonla mücadele etti

Genç TEMA’lar erozyonla mücadele etti
12-18 Kasım tarihleri arasında kutlanan Erozyonla Mücadele Haftası kapsamında, Manavgat TEMA Vakfı, Kızılot’ta bulunan Şehit Cumali Gür Hatıra Ormanı’nda fidan dikim etkinliği düzenledi. Etkinlikte Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü tarafından sağlanan fidanlar öğrenciler tarafından dikildi.17.11.2018 11:45Erozyonla Mücadele Haftası kapsamında, Manavgat TEMA Vakfı’nın düzenlediği etkinlikte, Manavgat’ta bulunan resmi ve özel okul öğrencilerinin katıldığı fidan dikimi yapıldı. Şehit Cumali Gür Hatıra Ormanı’nda yaklaşık 200 öğrencinin katıldığı etkinlikte, Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü tarafından sağlanan fidanlar dikilirken, Manavgat TEMA Vakfı Başkanı Şenay Malbora vakfa katkı veren kurum yöneticilerine ve öğretmenlere teşekkür belgesi verdi.

Fidan dikim etkinliğinde konuşan Manavgat TEMA Vakfı Başkanı Şenay Malbora, Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne vakfa verdikleri katkı nedeniyle teşekkür ederken, “TEMA olarak biz görünen yüzüz ama asıl burada eğitim camiasındaki sevgili, değerli öğretmenlerimizin katkıları bizim için çok daha önemli. Türkiye’de TEMA Vakfı ilkokullarda uygulanan Sıfır Atık projesinde Türkiye birincisi oldu ve 1 Kasım tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde de yönetim kurulu başkanımız Deniz Ataç Sayın Emine Erdoğan’dan birincilik ödülünü aldı. Bunu da biz burada uygulayacağız. Bunun sözünü de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzden aldım, bunu Manavgat’ta ki okullarımızda uygulayacağız. Bütün okullarımızın katılımı ile eğitim toplantısı yapacağız. Eğitim gönüllülerinden herkese haber gidecek. Bir konferans düzenlenecek” dedi.

Konuşmanın ardından Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü tarafından sağlanan fidanlar öğrenciler tarafından Şehit Cumali Gür Hatıra Ormanı’na dikildi. Etkinliğe Manavgat Orman İşletme Müdürü Sedat Çalış, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Aydın Kaya ve Cahit Sevim de katıldı.

Haber: Berra Yılmaz  

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir