Gasp olayını Jandarma ekipleri aydınlattı

Gasp olayını Jandarma ekipleri aydınlattı
Gasp olayını Jandarma ekipleri aydınlattı 08.02.2017 15:17

Geçtiğimiz günlerde Manavgat’ta yaşanan sigara dağıtım aracının kaçırılması olayının, şoför U.B., akrabası ve arkadaşı tarafından planlandığı açığa çıktı.

4 Şubat 2017 günü Manavgat’ta yaşanan sigara dağıtım aracının kaçırılıp yakılması, şoförünün ise elleri bağlanarak ormanlık alana atılıp, köylüler tarafından bulunması olayı ile ilgili Side Jandarma Karakol Komutanlığı ekiplerince geniş çaplı bir çalışma başlatılmıştı. Çalışma neticesinde aracın kaçırıldığı bölgedeki güvenlik kamera görüntülerinin inceleyen Jandarma ekipleri, dağıtım aracının arkasında sürekli bir otomobilin olduğunu belirleyerek, otomobilin şoför U.B.’nin arkadaşı E.D.’ye ait olduğunu tespit etti.

OLAYI KAYINPEDERİ VE ARKADAŞI İLE PLANLAMIŞ

Yakalanıp gözaltına alınan E.D.’ye sorguda kamera görüntüleri izletildikten sonra olayı planladıklarını itiraf etti. Ayrıca şoför U.B.’nin kayınpederinin de işin içinde olduğunu anlatan E.D.’nin ifadelerinin ardından şoför U.B. ve kayınpederi M.K. gözaltına alındı. Sorguların ardından şoför U.B.’nin birçok markete borcu olduğu için böyle bir oyunun planlandığı ortaya çıktı.  

 Şüphelilerin evinde yapılan aramada ise E.D.’nin evinde 400 karton sigara, M.K.’nın evinde ise dağıtım aracından alınan bir miktar para ele geçirildi. Gözaltında tutulan şüpheli şahıslar, yapılan işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edildi.

Haber: Orçun Veysel KAYA 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir