FOTOĞRAF SANATÇISI TEVFİK KÖYMEN’DEN TÜRKAN ŞORAY’A HEDİYE

FOTOĞRAF SANATÇISI TEVFİK KÖYMEN’DEN TÜRKAN ŞORAY’A HEDİYE
Kentimizin ülke genelinde ün yapan fotoğraf sanatçısı Tevfik Köymen’in fotoğraflarından bir kaçını Sinema dünyamızın ünlü sanatçısı “Sultan” lakaplı Türkan Şoray’a hediye etti.06.12.2018 14:51

Tevfik Köymen’in Sultan kelebeği koleksiyon fotoğraflarından oluşan hediye setini Beyaz Perdenin sultanı Türkan Şoray’a takdim etti.

Geçtiğimiz günlerde Antalya’ya konuk olarak gelen ve Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal’ında hazır bulunduğu sohbet’te Türkan Şoray ile uzun soluklu Sultan kelebeği üzerine konuşan fotoğraf sanatçısı Tevfik Köymen Sultan kelebekleri ile ilgili şu bilgileri aktardı;

“Sultan Kelebeği bundan 70 yıl öncesi bataklık olan Çukurova bölgesi için Afrika ve çevresinden getirilen Ocaliptus ağaçları üzerinde Türkiye’ye giriş yaptı. Sultan kelebeği 2000 yıllara kadar fark edilmedi.2000’li yılların başlarında bir öğretim görevlisi tarafından ilk kez görülen Sultan kelebeği kayıt altına alındı. İlk gören kişinin ne kadar güzel tıpkı Türkan Şoray’ın “Sultan” lakabı kelebeğe onun için verilmiştir. Latince ismi Nomen Imperatoris Gloria olan Manavgatlı sultan kelebeği Türkiye’nin sultanıyla buluştu. Şu anda Türkan Şoray’ın evini süslüyor” dedi.

Bu açıklamanın ardından Sinemamızın sultanı Türkan Şoray bu bilgi karşısında şaşkınlığını gizleyemeyerek fotoğraf sanatçısı Tevfik Köymen’e çok teşekkür etti.

Fotoğraf sanatçısı Tevfik Köymen daha sonra görüşlerini şu şekilde dile getirdi.

“Bu kelebeklerin yanında sizin güzelliğiniz dünya genelinde tartışılması mümkün değildir. Bizim bugün buluşmamıza katkı sağlayan Muratpaşa Belediye başkanımız Sayın Ümit Uysal beyefendiye de yürekten teşekkür ediyor. En kısa zaman diliminde Manavgat’a sizi beklediğimizi tüm Manavgat adına rica ediyorum” dedi.

Haber: Berra Yılmaz

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir