Final Temel Lisesi’nden, mezunlarına Kur’an Meali ve Nutuk

Final Temel Lisesi’nden, mezunlarına Kur’an Meali ve Nutuk
Final Temel Lisesi’nden, mezunlarına Kur’an Meali ve Nutuk 17.06.2017 12:39

Bu sene ikinci mezunlarını veren Final Temel Lisesi geçtiğimiz gün diploma töreni yaptı.

 

 Konuyla ilgili açıklama yapan okulun Eğitim Koordinatörü Mehmet Öztürk : “Temel Lise olarak Manavgat eğitimine katkı sağlamaya çalışıyoruz.2016-2017 Öğretim yılında 85 öğrencimizi mezun ettik.Gerek üniversite sınavı gerekse de Ramazan ayı olması nedeniyle okul dışında bir tören yerine, okul binasında bir etkinlik hazırladık. Mezun olan tüm öğrencilerimize ömür boyu başarılar diliyoruz” dedi.

 

Okulun konferans salonunda konuşan Final Temel Lisesi Kurucu Müdürü Ercan Akman okul birincisinin Aleyna Hoşbil olduğunu açıklayarak, birinci öğrenciyi diz üstü bilgisayarla ödüllendirdi. Öğretmenler kurulunda çoğunlukla alınan karar gereğince çalışkanlığı ve gayretiyle göz dolduran Ali Osman Bozkurt adlı öğrenciye de bir kol saati armağan edildi. Tören sonunda mezun olan öğrencilere ‘Kur’an-ı Kerim Türkçe Meali’ ile ‘Atatürk’ün Nutuk’u’ verildi.

 

“BU GENÇLİĞİN İNANCINI VE ÜLKESİNİ TANIMASI GEREKTİĞİ İNANCINDAYIM”

Okulun Kurucusu ve Müdürü Ercan Akman ödüllendirme ile ilgili yaptığı açıklamada ise; “ Toplumda büyük bir kültür erozyonu var ve  teknolojinin gelişmesi insanımızı okumaktan uzaklaştırdı.Globalleşen dünyada bilhassa gençliğimizin yetişmesinde büyük eksiklikler oluşuyor. Geleceğimizin sağlam temeller üzerine oluşması için  bu gençliğin inancını ve ülkesini tanıması gerektiği inancındayım.Bu nedenle kutsal kitabımızın Türkçe mealini  Diyanet yayınlarından alarak öğrencilerimize sunduk.Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin nasıl atıldığını anlatan Mustafa Kemal Atatürk’ün  Nutuk adlı eserini de tüm mezun öğrencilerimize verdik.Umarım amacımıza ulaşmaya yardımcı olur. Çünkü bu Ülkenin ‘Fikri hür,irfanı hür, vicdanı hür nesillere’ ve ‘inançlı gençliğe’ ihtiyacı var. Final Eğitim Kurumlarının bir okulu olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirebildiysek, Manavgat gençliğine bir harf öğretebildiysek bundan onur ve gurur duyarız. Bu çalışmalarımızda özveriyle çalışan öğretmenlerimize yardımcı personelimize ve bize güvenini bir an bile yitirmeyen öğrencilerimiz ve ailelerine teşekkürü bir borç biliriz. Manavgat halkının gerek dershane döneminde gerekse de okul dönemimizde bize gösterdiği ilgiye minnettarız. Hepinize sevgi ve saygılar” ifadelerini kullandı.

 

Haber Merkezi 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir