FETÖ’nün Antalya kaymakamlarından sorumlu imamı ve eşi yakalandı

FETÖ’nün Antalya kaymakamlarından sorumlu imamı ve eşi yakalandı
FETÖ’nün Antalya kaymakamlarından sorumlu imamı ve eşi yakalandı15.07.2017 12:15

15 Temmuz 2016 günü gerçekleştirilen hain darbe girişimi neticesinde, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün deşifre edilerek, faaliyetlerinin sonlandırılması, örgüt mensuplarının yakalanarak haklarındaki gerekli yasal işlemlerin yapılabilmesi amacıyla; Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmalar devam ediyor.

 

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma dosyası kapsamında firari şüpheli olan ve hakkında (4) ayrı yakalama emri bulunan, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Antalya Kaymakam ve Kaymakam adaylarından sorumlu imamı olduğu belirlenen, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde görevli iken ihraç edilen H.B. (42) ile, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma dosyası kapsamında başlatılan projeli çalışma çerçevesinde, hakkında iletişiminin dinlenmesi, kayda alınması ve sinyal bilgilerinin değerlendirilmesi tedbiri işlemleri uygulanmakta olan, FETÖ/PDY terör örgütü içerisinde önemli bir konumda (abla) olabileceği değerlendirilen ve örgüte müzahir kurumlarda öğretmen olan eşi H.B. (37),’nin adreslerinin tespit edilmesi üzerine harekete geçildi.

 

Gürsu Mahallesinde olduğu tespit edilen bir adrese damacana su sipariş ettikleri bilgisinin elde edilmesi üzerine, görüşme yapan şahsın şüpheli H.B.’nin olduğu değerlendirilerek söz konusu adrese ivedilikle intikal edildi ve Antalya Emniyeti polislerince kapı çalındığında kapıyı açarak F.K. adına tanzim edilmiş kimliği ibraz etmeye çalışan şahsın, fiziki görünüşünü saçlarını uzatarak ve top sakal bırakmak suretiyle değiştirmeye çalışan H.B. isimli şahıs olduğu anlaşıldı, adli makamlardan alınan karar gereğince ikamete girildi, ikamete girildiği esnada H.B.’nin eşi olan şüpheli H.B. tarafından ikametin balkonundan 2 adet akıllı cep telefonunun ve telefona takılı vaziyette bulunan 3 adet SIM kartın atıldığı tespit edildi,  şüpheliler geçtiğimiz 14 Temmuz günü saat 13.15 sıralarında yakalanarak gözaltına alındı.

 

İkamette devam eden arama işlemi neticesinde şüpheli H.B. adına tanzimli, 2 adet pasaport, 5 adet CD,

2 adet kullanılmamış SIM kart, 1 adet dizüstü bilgisayar, 1 adet tuşlu cep telefonu ve çok sayıda örgütsel olduğu değerlendirilen ajanda ve not kağıtları ele geçirildi.

 

Şüphelilerin ikamet ettikleri dairenin başka şahıs adına sahte olarak kira kontratı düzenlenmek suretiyle kiralandığı ve elektrik/su faturalarının ise geçmiş yıllarda hayatını yitiren bir şahsın adına abonelik bilgisinin bulunduğu, ayrıca şüphelilerin kullanmış oldukları aracın ise yine başka şahıs adına kayıtlı bulunduğu tespit edildi.

 

Haber Merkezi 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir