Fen Lisesi Finlandiya’dan döndü

Fen Lisesi Finlandiya’dan döndü
Fen Lisesi Finlandiya’dan döndü13.03.2018 15:43

Namık Karamancı Fen Lisesi proje ekibi Finlandiya’nın Sipooşehrinde düzenlenen Erasmus+ KA2 projesi öğrenci çalışma toplantısını tamamlayarak döndü.

 

Proje ile ilgili bilgi veren Okul Müdürü Hasan Kökçü: “Kısa adı“Experiencing European Cultural Diversity-Avrupa Kültürel Çeşitlilik Deneyimi” olan Erasmus+ projemizin son öğrenci çalışma toplantısı okulumuzdan 2 öğretmen ve 5 öğrencimizin katılımıyla Finlandiya’da gerçekleştirildi. Almanya, İtalya, Finlandiya ve Hollanda’dan proje ortağı olan okullarla birlikte kültürel çeşitlilik ve de özellikle bu toplantıda gittikçe daha da önemli bir hale gelen göçmenler ve mülteciler üzerine araştırmalar yaparak önyargıları azaltmak için çalışıyoruz. Proje ekibimize çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

 

“TÜRKİYE’DEKİ MÜLTECİLER” KONULU ATÖLYE ÇALIŞMASI

Finlandiya toplantısı ile ilgili bilgi veren proje sorumlusu İngilizce öğretmeni Hasan Biber; “4-10 Mart 2018 tarihleri arasında 7 kişilik bir ekiple katıldığımız toplantıda 5 gün boyunca göçmenlik ve mültecilik ile ilgili değişik derslere, konferanslara ve de atölye çalışmalarına katıldık. Türk ekibi olarak biz de “Türkiye’deki Mülteciler” konulu bir atölye çalışması gerçekleştirdik ve ülkemizin Suriyeli mültecilere yönelik olarak yaptığı başarılı çalışmaları paylaştık. Ev sahibi aile yanında kalan öğrencilerimiz İngilizce becerilerini geliştirme fırsatı buldular. Son gün yaptığımız proje yönetim ve değerlendirme toplantılarında ise önümüzdeki dönem yapılacak çalışmaları planlayarak ülkemize döndük” diye konuştu.

 

“YABANCI DİLLERİN ÖNEMİNİ BİR KEZ DAHA ANLADIK”

Finlandiya çalışma toplantısına katılan öğrenciler Ali Eren Yıldırım, Şeyma Deveci, Mehmet Eren Tuzcu, Demirkan Demir ve Elif Atasoy: “Birçoğumuzun ilk defa yurtdışına çıktığı bu proje toplantısında hem yabancı dil becerilerimizi geliştirebilme hem de değişik atölye çalışmalarına katılarak küresel bir soruna dönüşen göçmenlik ve mültecilik ile ilgili bilgi ve yeterliğimizi arttırma fırsatı bulduk. İngilizcenin ve yabancı dillerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladığımız bir hafta içinde evlerinde kaldığımız ailenin ve diğer ülkelerden gelen öğrencilerin kültürlerini yakından tanıdık ve yeni arkadaşlar edindik. Bize bu fırsatı sağlayan okulumuza ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Projenin son toplantısı Mayıs ayında Namık Karamancı Fen Lisesi’nin ev sahipliğinde Manavgat’ta gerçekleşecek.

 

 

Haber Merkezi

 

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir