En büyük hayali Manavgat’ta gerçekleşti

En büyük hayali Manavgat’ta gerçekleşti
En büyük hayali Manavgat’ta gerçekleşti 17.05.2017 17:14

Almanya’nın Hamburg şehrinde yaşayan Svetlana Karataeva, tatil için geldiği Manavgat’ta Müslüman oldu.

Yıllardır Türkiye’ye tatil için gelen, aslen Rusya vatandaşı olan ve yıllardır Almanya Hamburg’da yaşayan Svetlana Karataeva, tatil için Manavgat’ı tercih etti ve burada Müslüman oldu.

TATİL İÇİN GELDİĞİ MANAVGAT’TA MÜSLÜMAN OLDU

3 yıldır Almanya’da Rusça’ya çevrilmiş Kuran-ı Kerim ve Müslümanlıkla ilgili kitaplar okuyan Svetlana Karataeva Müslüman olmaya karar vererek Türkiye’yi tercih etti ve Manavgat’ta geldiği bir haftalık tatilinde Müslüman oldu. Svetlana Karataeva, Manavgat Müftülüğüne Müslüman olmak için müracaat ederek, İlçe Müftülüğünde düzenlenen ''ihtida'' merasiminde Müftü vekili Saffet Sevim ve şahitlerin huzurunda Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu. İhtida belgesini Müftü vekili Sevim’den aldı. Sevim, İslam'ın barış, esenlik ve huzur dini olduğunu, insanlara huzur ve saadet getirdiğini anlattıktan sonra Diyanet yayınlarından Kur'an-ı Kerim ve çeşitli kitaplar hediye etti.

Svetlana Karataeva ise yıllardır en büyük hayali Müslümanlığı seçtiği için çok huzurlu ve mutlu olduğunu söyleyerek, Müslümanlık dinini en güzel, en doğru şekilde yaşamaya çalışacağını belirtti.

Haber Merkezi 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir