Duru: ‘İstihdam Seferberliği’ne her türlü katkıyı sağlıyoruz

Duru: ‘İstihdam Seferberliği’ne her türlü katkıyı sağlıyoruz
Duru: ‘İstihdam Seferberliği’ne her türlü katkıyı sağlıyoruz16.05.2017 15:30

“Sosyal Güvenlik Haftası” dolayısıyla Sosyal Güvenlik Kurumu  (SGK) Manavgat Şube Müdürü Ali Duru ve  SGK Antalya İl Müdür Yardımcısı Fatih Sülümbaz, Manavgat’ta ziyaretlerine devam ediyor.


 


Bu kapsamda ziyaretler Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş ve Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin’e gerçekleştirildi.


 


 


“VATANDAŞA VERİLEN HİZMET KALİTESİNİ YÜKSELTMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”


Gerçekleşen ziyaretlerde kurum hakkında bilgiler veren Müdür Duru 15-21 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen SGK Haftası nedeniyle ilçede bulunan çeşitli kurum, kuruluş ve işverenleri ziyaret ederek fikir alış verişlerinde bulunduklarını söyledi.  Sosyal güvenliğin toplum açısında önemine değinen SGK Manavgat Şube Müdürü Ali Duru, vizyon ve misyonları gereği vatandaşa verilen hizmet kalitesini yükseltmek için çalıştıklarını söyledi.  İnsanların hayatları boyunca yaşam kalitelerini etkileyen en önemli sebeplerden birisi de sosyal güvence olduğunun altını çizen Duru, “Vatandaşın sıkıntısını kendi sıkıntımız olarak görüyor ve çözüm yollarını araştırıyoruz. Paydaşlarımızdan gördüğümüz kurumların üyelerine yönelik çalışmalarda fikir alışverişinde bulunuyoruz” dedi. Milli istihdam seferberliğine de değinen Duru, “Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Türkiye ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomik Şurası'nda başlatılan 'İstihdam Seferberliği’ne ve istihdamı artırıcı her türlü katkıyı veriyoruz. Sayın Valimiz Münir Karaloğlu tarafından Antalya için yakın hedef olarak,  istidamın 150 bin, 2017 yılsonuna kadar 200 bine ulaşması için Manavgat olarak üzerimize düşeni yapıyoruz” ifadelerini kullandı. 


 


“İYİ BİR SOSYAL GÜVENLİK SİSTEMİ TOPLUMLARIN GELİŞMİŞLİK GÖSTERGESİDİR”


 


Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, ziyaretten dolayı teşekkür ederek, SGK çalışanları ve tüm vatandaşların Sosyal Güvenlik Haftasını kutladı. Kaymakam Günlü, başarılı çalışmalarından dolayı Duru'yu tebrik etti. MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, ülkelerin refah ve kalkınmışlık seviyeleri tespitinde sosyal güvenliğin de kriterler arasında yer aldığı belirterek ,  “İyi bir Sosyal Güvenlik sistemi toplumların gelişmişliğinin göstergesidir” dedi. Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, SGK Manavgat Şube Müdürü Ali Duru ve  SGK Antalya İl Müdür Yardımcısı Fatih Sülümbaz’a çalışmalarında başarılar diledi.


 


 


SGK Manavgat Şube Müdürü Ali Duru ve  SGK Antalya İl Müdür Yardımcısı Fatih Sülümbaz, “Sosyal Güvenlik Haftası” dolayısıyla ziyaretlerinin devam edeceğini aktardı.


 


Haber-Foto: Duygu KAYA 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir