Deniz, “Herkese aşı ve randevu verilecek”

Deniz, “Herkese aşı ve randevu verilecek”
Manavgat İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Deniz, Manavgat’ta kargaşa olmayacak şekilde günde 2 bin civarı şekilde randevu açıldığını ifade ederek, “Aşı randevularınızı takip edin” dedi. 16.02.2021 14:43

Manavgat İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Deniz, Manavgat’ta bazı vatandaşların aşı randevusu alamamaktan şikayetçi olduklarını ifade ederek sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Deniz, 65 yaş üstü vatandaşlara aşı tanımlamasının yapıldığını belirterek, “Bazı vatandaşlar aşı randevusu alamamaktan şikayetçi. İlçemizde 65 yaş üstü 21 bin kişi mevcut. Takdir edeceğiniz üzere, bunun hepsine aynı gün ya da 3-5 günde aşı yapılamaz. Onun içinde randevu oluşturulamaz” şeklinde konuşarak şunları söyledi:

 

“Merkez Sağlık Bakanlığı pandemi koşullarında ilçemizde kargaşa olmadan günde 2 bin civarı aşı yapılabilecek şekilde randevu açıyor, panik yapmadan sabırlı bir şekilde 182, MHRS ve e-nabız’dan randevuları takip etmek gerekir. Peyder pey her kese aşı ve randevu verilecektir.

 

Devlet hastanesi 15 adet aşı odası ile, 4 özel hastane, 4 adet ilçe sağlık mobil aşı ekibi ve 76 adet aile hekimi aşı yapıyor. 85 yaş üstü ile evde bakım ve engelli raporlu olanlar evde aşılanacak olup ilçe sağlık mobil aşı randevusu alsınlar.”

 

Manavgat İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Deniz, tüm dünyada ve Türkiye'de olduğu gibi Manavgat’ta da mutant koronavirüsün 2 mahallede başladığını ve hızla yayılmakta olduğunu da söyleyerek, “Tedbirlerimizi gevşetir, kurallara dikkat etmez isek bu gidişle tüm Manavgat ikinci ve daha şiddetli bir corona virüs dalgasıyla karşı karşıya kalacaktır ve bu da esnafımızın işyerlerini uzun süre daha açamaması, çocuklarımızın okula gidememesi, hastalarımızın hastaneye gidememesi, yazın turizmin açılamaması demektir. Buna bağlı olarak esnafımız ekonomik sıkıntıya girecek anlamı taşır” şeklinde konuştu. Deniz sözlerine şöyle devam etti:

“Bu öngörüleri yaşamamak için lütfen kurallara harfiyen uyalım. Bu kurallar cenaze katılımlarını mümkün mertebe az tutalım, taziyeleri telefon ile yapalım, misafir çağırmaları nı iptal edelim, maskesiz dışarıya çıkmayalım, sohbetlerimizi en kısa zaman diliminde tutmaya çalışalım, kapalı ortamlarda bulunmamaya çalışalım, sağlık çalışanları, emniyet güçleri, kolluk kuvvetlerinin uyarılarına harfiyen uyalım. Bu yeni virüs; genç-yaşlı tanımıyor, bilinenlerden çok çok hızlı yayılıyor ve hastalık şiddeti ve öldürücülüğü de daha yüksek, tek maske kapalı ortamda bu virüsü korumada yetmeye biliyor. virüs pozitif kişiler temaslılarını saklamaması gerekir, sakladığınız her temaslı bir yaşlının ya da kronik hastalıklılarının ölümü ya da sakat kalması demektir bilgilerinize.”

HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir