Çokal, 550 bin sağlıkçının durumunu sordu

Çokal, 550 bin sağlıkçının durumunu sordu
İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Dr. Tuba Vural Çokal, sağlıkla ilgili bölümlerden mezun olan ve atama bekleyen yaklaşık 550 bin kişinin durumunu Sağlık Bakanı Fahrettin Kocaya sordu. 05.12.2019 15:09

Atanamayan sağlıkçıların durumunu Türkiye Büyük Millet Meclisine taşıyan İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Tuba Vural Çokal, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın cevaplaması için soru önergesi verdi. Sağlıkla ilgili bölümlerden mezun olup da atama bekleyenlerin sayısının 550 bini bulduğunu hatırlatarak, bakanlığın atanamayan sağlıkların durumu ile ilgili çalışmasının olup olmadığını sordu.

Dr. Tuba Vural Çokal kamudaki sağlık personeli açığının ve yeni açılan kadroların bu açığı kapatmaya yetip yetmeyeceğinin de cevaplanmasının istedi. yeni mezunlarla birlikte atama bekleyen sağlıkçıların sayısının her geçen gün arttığını ifade eden Dr. Çokal "Sağlık alanlarından mezun olan 550 bin kişinin atanması için bakanlığınızın çalışması var mı" diye sordu.

Sağlıkla ilgili bölümlerden mezun olanlar atanamazken bu bölümlere her yıldaha fazla öğrenci alındığını kaydeden Dr. Tuba Vural Çokal, ihtiyaçtan sonra kontenjan açılmasının sebeplerininde cevaplanmasını istedi.

HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir