Çocuklara internet kafelerde cinsel istismar tuzağı

Çocuklara internet kafelerde cinsel istismar tuzağı
Manavgat’ta çeşitli internet kafelerde çocuklara para vererek seans açtırıp sosyal medya üzerinden para karşılığı cinsel ilişki teklif eden mesajlar gönderen H.Z.’nin yargılandığı davada esas hakkında görüşünün açıklayan savcı sanık hakkında 13 yıl 6 aydan 44 yıla kadar hapis cezası istedi. 07.11.2018 14:47


Savcı esas hakkındaki görüşünde sanığın burunlara yönelik cinsel bir eğiliminin bulunduğuna kanaat getirildiğini belirtti.

Manavgat’ta yaşayan S.K. 2013 yılı aralık ayında oğlu E.K.’nın facebook hesabını kontrol ettiğinde Hakan Berk ve Mertcan Can adlı hesaplardan çok sayıda cinsel içerikli mesajlar yazıldığını gördü. Son 1 yılda gelen mesajlarda çok sayıda para karşılığı ters ilişki teklif edildiğini gören baba S.K. polise şikayette bulundu. Şikayet üzerine araştırma başlatan Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri gelen facebook hesaplarının incelenmesi ve E.K.’nın ifadesi doğrultusunda şüphelinin H.Z. olduğunu tespit etti.

Polis ekipleri derinleştirdikleri soruşturma kapsamında şüphelinin, sosyal medya üzerinden İ.E.G., R.S., D.K., D.S., O.B.V., O.D., T.D.P., Ü.Ç., Z.O. adlı çocuklara da cinsel istismarda bulunduğunu belirledi. Şüphelinin internet kafelerde rastladığı ve parası olmadığı için bilgisayar açmayan çocuklara para vererek bilgisayarda seans açtırdığı, sosyal medya üzerinden arkadaşlık teklif ederek kabul etmelerini sağladığı tespit edildi. Sosyal medyada özel mesajlaşma uygulaması sayesinde bazı çocuklara, ‘Evdeyim canım, yarın benim eve gel, nerdesin seni görmek istiyorum, yerini söyle seni görmek istiyorum, burun deliklerini özledim’ şeklinde mesaj atarak para karşılığı cinsel ilişki teklif eden şüphelinin bazılarına da ‘gezmeye gidelim, sinemaya gidelim’ dediği, sinemaya gittiği bazı çocukların bacaklarına ve cinsel organına dokunduğu belirlendi. Şüphelinin ayrıca internet kafelerde çocukların yanaklarından öptüğü ve burunlarıyla oynadığı alınan ifadelerinde anlatıldı.

Polis tarafından 2014 yılında göz altına alınan şüpheli H.Z., işlemlerinin tamamlanmasının ardından sevk edildiği sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı. Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüphelinin 15 yaşından küçük çocuklara nitelikli cinsel istismar suçunu işlediği belirtilerek, cezalandırılması istendi.

Olayla ilgili Manavgat 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık katılmazken, tarafların avukatları salonda hazır bulundu. Davayla ilgili esas hakkında görüşünü açıklayan savcı, H.Z.’nin “Ben böyle bir eylemi yapacak olsam toplum içerisinde yapmam, iddialar mantık dışıdır. Benim facebook hesabım hacklendi. Hakan berk ve Mertcan Can hesapları bana ait değildir” dediğini hatırlatarak, sanığın hazırlık aşamasındaki ve mahkemede verdiği beyanlarla suçtan kurtulmaya çalıştığını, şikayetçi olan çocukların ifadeleri, sosyal medya mesajlarının kayıtları incelendiğinde sanığın T.D.P., Ü.Ç., D.S. ve E.K.’ya yönelik eylemleri bakımından cezalandırılmaya esas hakkında delillere ulaşıldığının anlaşıldığını, ayrıca çocukların genel olarak anlatımları ve mesaj çıktılarının incelenmesi sonucu sanığın burunlara yönelik özel bir cinsel eğiliminin bulunduğuna kanaat getirildiğini belirtti. Sanığın diğer çocuklara yönelik eylemlerinde suç unsuruna rastlanılmadığını belirten savcı esas hakkındaki görüşünde, H.Z.’nin T.D.P., Ü.Ç., D.S. ve E.K.’ya yönelik eylemleri nedeniyle 13 yıl 6 aydan 44 yıla kadar hapis cezasıyla  cezalandırılmasını istedi.

 Duruşma, tarafların esas hakkındaki savunmalarını hazırlamaları amacıyla ileri bir tarihe ertelendi.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir