Çiçekler sevgilileri bekliyor

Çiçekler sevgilileri bekliyor
Dünyayı saran ekonomik krizin de etkisiyle satışları düşen çiçekçiler 14 Şubat Sevgililer Günü’nü bekliyor.09.02.2019 12:41


 Depolarını rengârenk çiçeklerle dolduran ilçemiz  çiçekçileri 14 Şubat’ın kendilerini biraz olsun rahatlatmasını bekliyorlar.14 Şubat a birçok sektörde olduğu gibi çiçekçilerde de hareketlilik başladı.

Ekonomik kriz nedeniyle durgunluk yaşayan çiçekçiler değişik türlerde çiçek siparişi vererek 14 Şubat hazırlıklarını tamamladı.

 

Fiyatlar çok uygun

Manavgat Barış Çiçekçilik talebe göre başta gül olmak üzere orkide, kazıbılata ve anteryum gibi sevgililer gününe özel çiçekleri getirdiklerini söyledi. Ekonomik sıkıntıyı da göz önüne alarak zam yapmayacaklarını açıklayan Barış Çiçekçilik Sahibi Naim Demirtaş, vatandaşların çok uygun  fiyatlara çiçek alabileceklerini kaydetti. Manavgat halkının çiçeği sevdiğini dile getiren Demirtaş; “Ama piyasalarda bir kriz var. Herkesin çiçek alabilmesi için fiyatları uygun tutuyoruz. Hediye alternatifi her ne kadar çok kısa olsa da en güzel hediye 14 Şubat ta çiçek anlayışı ile hizmetimizi sunacağız. Ayrıca, hem İlçe  dışına hem de yurtdışına çiçek göndereceğiz” dedi.

 En çok ilgi kırmızı gül'e

 Sevgililer gününde en fazla gülün satıldığını aktaran Demirtaş gül ün her rengi ve çeşidini getirdiklerini söyledi. Barış çiçekçilik Sahibi Demirtaş, çiçeklerin klimalı araçlarda  getirildiğini ifade ederek, "Türkiye’nin değişik illerinden sevgililer gününe özel rengarenk çeşit çeşit çiçek getirdik. Vatandaşın talebine göre çeşitlerimizi ayarlamaya çalıştık. Herkesi sevdiğine bir çiçek almaya davet ediyoruz. Ayrıca yapay ve özel yapım çiçeklerimizde mevcut. “Gülün ömrü az olur solmayan çiçek almak istiyorum” diyenler için ise özel yapım çiçeklerimiz hazır.  Biz en çok kırmızı gül siparişi alıyoruz. dedi.

HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir