Çiçekçiliğin en iyilerine ödülleri verildi

Çiçekçiliğin en iyilerine ödülleri verildi
Çiçekçiliğin en iyilerine ödülleri verildi09.10.2017 16:27

Manavgat’ta Türkiye Çiçekçiler Birliği, Çiçek Filosu ‘4’ncü geleneksel Çiçekçiliğin ‘En’leri Ödül Töreni’ gerçekleştirildi.

Türkiye genelinde 1100 üyesiyle çiçekçilik sektörünün önde gelen gruplarında biri olan Türkiye Çiçekçiler Birliği (TÇB) ve birliğe bağlı bayilerin oluşturduğu ‘Çiçek Filosu’ tarafından organize edilen ‘4’ncü Geleneksel Çiçekçiliğin ‘En’leri Ödül Töreni’  Titreyengöl mevkiinde bulunan Port River Otel'de gerçekleştirildi.

TÇB tarafından bayilere yönelik hazırlanan çiçekçilik sektörünün geliştirilmesi ve daha iyi hizmet sunması için hazırlanan eğitim programının ardından, son gece çiçekçiliğin en iyilerine ödülleri verildi. Ödül törenine Türkiye Çiçekçiler Federasyonu Başkanı Daştan Evcen, TÇB Başkanı İsmail Başaran ve yönetim kurulu üyeleri ve birlik üyeleri katıldı. Gecede ‘centilmenlik, zor bölge, özel tasarım, siparişte kusursuzluk, gelişimde öncü, hızlı teslimat, özel günler, zarafet’ gibi 15 ayrı kategoride müşterilerin oylarıyla belirlenen çiçekçi mağazalarına ödülleri verildi.

EĞLENCELİ YARIŞMA

Ödül töreninin ardından seçilen 2’şer kişiden oluşan 5 ayrı ekip gözleri kapalı bir şekilde en iyi çiçek sepetini yapmak için yarıştı. Yarışmacılar 15 dakikalık süre zarfında kendilerine verilen çiçeklerle yaptıkları çiçek sepetlerini kadınlardan oluşan 11 kişilik jüriye beğendirmek için büyük çaba gösterdi. Yarışmanın sonunda Serhan Alkan ve Şaban Kardaş ikilisi 109 puanla yarışmanın birincisi oldu. Yarışmada dereceye girenlere para ödülü verildi.

“TÜRKİYE’DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

Yarışmada açıklamalarda bulunan TÇB Başkanı İsmail Başaran, birlik olarak Türkiye’nin 81 ilinde bin 100 mağaza ile hizmet verdiklerini anlatarak, “Türkiye’de çiçekçilik sektörü aşağı yukarı 10 bin çiçekçiden oluşuyor, biz Türkiye’de Türk sermayesiyle birlikte çiçekçi mağazalarının katılımıyla beraber, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Bütün katılımcı arkadaşlarımız, bunun ununda, suyunda emeği oldu, katkı verdiler. Biz, genel merkezi İstanbul’da oluşan bir oluşumu gerçekleştirdik. Türkiye’nin 81 iline aynı zamanda online çiçek siparişi verme, daha kaliteli, daha hızlı hizmet verebilen web sayfasıyla beraber çiçekçi mağazalarımız birleştirdik” dedi. Aylık ortalama 10 bin adet çiçek siparişi aldıklarını belirten Başkan Başaran, “Çiçekçiler arasında ortalama aylık 10 bin sipariş üreten bir kurumuz. Bununda değeri ortalama 80 lira ile 120 lira arasında değişmektedir. Toplamında da yekün bir ciro tutuyor, bununda her biri faturalandırılıyor. Asıl önemli olanda bu, devlete KDV üreten bir kuruluşuz” diye konuştu. TÇB Başkanı bağlı mağazaların, siparişler için kendilerine komisyon ödemediğini de hatırlattı.

Haber: Duygu KAYA 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir