CHP’li Kumbul: “Masada 4 il kaldı, biri Antalya”

CHP’li Kumbul: “Masada 4 il kaldı, biri Antalya”
CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için İyi Parti ile yürütülen ittifak görüşmeleri konusunda, “Masada sadece 4 il kaldı, bu illerden birisi Antalya” dedi.08.12.2018 13:12

CHP Manavgat Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen’in adaylık tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıya CHP Antalya Milletvekilleri Çetin Osman Budak, Rafet Zeybek, Aydın Özer ve Cavit Arı, CHP eski Antalya Milletvekili Dr. Mustafa Akaydın, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, Konyaaltı Belediye Başkanı ve CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı ve CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Ümit Uysal, CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar, CHP Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci ve kalabalık bir partili grup katıldı.

CHP ilçe örgütünün önünde bulunan caddede düzenlenen toplantıda konuşan İl Başkanı Ahmet Kumbul, partisinin İyi Parti ile devam eden ittifak görüşmelerinin bir fazla büyükşehir, il yada ilçe belediyesi alayım mantığıyla değil, Türkiye’yi yeniden yönetmek için yapıldığını anlattı. Görüşmelerin büyük oranda bittiğini belirten CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün burada Büyükşehir Belediye Başkanımız ve bütün belediye başkanlarımız açıklanmış şekilde olmak istiyorduk. Ama biliyorsunuz şu anda Türkiye’yi çok yakından ilgilendiren seçim öncesi ittifak görüşmelerimiz devam ediyor. Genel Başkanımız yarın İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’le görüşecek. Ve Şu anda masada sadece 4 il kaldı. Bu illerden birisi Antalya. Bu ittifak 4 ilde beraber sonuçlanacak. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayımızı tabii ki Cumhuriyet Halk Partisi çıkartacak. Fakat ilçelerimizde tek tek bu ittifak görüşmeleri yapılmakta. Bunun bugün buraya ilçe belediye başkanı adaylarımız ve büyükşehir belediye başkanı adayımız belli olmadan geldik.” Adaylık açıklamasına bir partilinin köpeğine CHP parti bayrağını giydirerek gelmesi dikkati çekti.

HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir