CHP’den Kadınlar Günü’nde anlamlı kutlama

CHP’den Kadınlar Günü’nde anlamlı kutlama
CHP’den Kadınlar Günü’nde anlamlı kutlama 08.03.2018 15:55

CHP Manavgat İlçe Kadın Kolları tarafından, Pazartesi pazarında 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla basın açıklaması yapıldı.

Basın açıklamasına, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve başkan yardımcıları, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar ve yönetimi, partililer ve vatandaşlar katıldı.

“KADIN SEÇMEK İSTER”

CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilşad Taş yaptığı basın açıklamasında; “Öncelikle Afrin’de vatan savunmasında şehit olan tüm askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifa diliyorum. Bizler bugün burada 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlamak için toplanmadık. Biz bu anlamlı günü dünyada ve ülkemizde layıkıyla kutlayamıyoruz. Çünkü; şiddet görmeyi kadın istemedi. Tecavüze uğramayı kadın istemedi. Zulmü kadın istemedi. Diri diri yakılmayı kadın istemedi. Tacize uğramayı, kılık kıyafetinden dolayı eleştirilerek şiddet görmeyi kadın istemedi. Kız çocuğu 12 yaşında evlendirilmeyi istemedi. Evde, işte, siyasette, hor görülen, ötelenen, yetersiz görülen olmayı biz istemedik. Peki kadın ne ister ? Kadın seçmek ister. Kadın; eşini, işini, aşını, kıyafetini, nerede ne zaman nasıl davranacağını, nerede güleceğini, ne içeceğini, ne okuyacağını, ne yazacağını, kaç çocuk doğuracağını, nasıl düşüneceğini, neyi sorgulayacağını seçmek ister. Bir ülkede kadın, erkeğe eşit değil ise o ülke gelecekte yok olmaya mahkumdur. Var oluşun en derin hali kadındır.Güçlü kadın, güçlü toplum demektir. Manevi değerlerin anlamını yitirmeye yüz tuttuğu bu günlerde kıymet vermeye değer tek kelime vardır, kadın” ifadelerini kullandı.

BAŞKANDAN TOROS KADINLARINA KUTLAMA

CHP Kadın Kolları Başkanı Dilşad Taş’ın konuşmasının ardından Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen eşi Hatice Sözen, CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar ve partililer Toros Kadınları standındaki kadınlara karanfil dağıtarak Pazartesi Pazarı’ndaki etkinliği sonlandırdı.

MEYDANDA KARANFİL DAĞITIMI

CHP’liler daha sonra yürüyerek Cumhuriyet Maydanı’na geldi. Burada kurulan stant önünde Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen eşi Hatice Sözen ile birlikte yoldan geçen kadınlara ve turistlere karanfil verdi.

İYİ PARTİDEN ZİYARET

CHP tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde ayrıca İlçe Başkanı Tuba Vural Çokal, İlçe Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Çelebi ve partililer CHP standını ziyaret etti. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, İYİ Parti İlçe Başkanı Tuba Vural Çokal’a karanfil vererek Kadınlar Günü’nü kutladı. Tuba Vural Çokal CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar ile de bir araya gelerek sohbet etti. 

Haber-Foto: Duygu KAYA

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir