Çelik: ‘Antalya’nın Ulaşım planlamasını ulaşım esnafı ile birlikte yapacağız’

Çelik: ‘Antalya’nın Ulaşım planlamasını ulaşım esnafı ile birlikte yapacağız’
Antalya Halk Otobüsçüler Odasını ziyaret eden Milliyetçi, Hareket Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik, “Belediyemizin gözü ulaşım esnafının cebinde olmayacak.” dedi.03.01.2014 15:12
MHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik, MHP Kepez Belediye Başkan Adayı Murat Dinç, MHP Antalya İl Başkanı Osman Çetin, MHP Kepez İlçe Başkanı Mehmet Seyyar ve yönetim kurulu üyeleriyle ziyarette bulundu.

Antalya’nın ulaşımını sağlayabilmek için birçok sorunla karşı karşıya kaldıklarını dile getiren Antalya Halk Otobüsçüler Odası Mehmet İnce  “Otobüs esnafını gözden çıkaran bir Antalya Büyükşehir Belediyesi yönetimi olduğunu belirten Otobüsçüler Başkanı “Otobüsçü esnafını gözden çıkartan mevcut yönetim “Bekir Kumbul’u, Hasan Subaşı’yı, Menderes Türel’i götürmüş. Bunlar sıkıyorsa beni de götürür.” diyen bir anlayışla karşı karşıyayız. Ulaşımda devrim yapıyoruz dediler Antalya’da ulaşım esnafını bitirdiler. Ulaşım sektöründe hizmet veren 88 tane arkadaşımız aracını satarak beddualarla bu camiayı terk etti. Aktarma konusunda yaşadığımız sorunların yanı sıra 81 ilin tamamında uygulanması gerekirken sadece 4 tanesinde uygulanan 65 yaş üzeri için “Ücretsiz” uygulaması getirildi. Ulaşım esnafının elektronik kart uygulamasına geçti. Bundan önce oranda sorun vardı şuanda kart uygulamasında davalık ve uygunsuzluk konuları var.” diye dert yandı.

Antalya’nın ulaşım sıkıntısını çözen ulaşım esnafının da para kazanmasını sağlayacaklarını belirten Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik, Ulaşım sektörünü yeniden ve yeni bir anlayışla halkımızı mağdur etmeyecek bir şekilde Kaş’tan Gazipaşa’ya kadar düzenleyeceklerini belirterek, şunları söyledi: “Antkart, Halkkart diye ulaşım esnafının derdine dert eklendi. Biz ulaşım kartı olayını tamamen ulaşım esnafına bırakacağız. Oluşturacak olduğumuz “Ulaşım Koordinasyon Kurulu ” ile ilgili yapacağımız yapılanmada ulaşım esnafı da bulunacak. Biz Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak Gazipaşa’dan Kaş’a kadar yaşayan halkımızın rahat ve hızlı bir ulaşım sağlaması için hizmet vereceğiz. Bu memnuniyeti oluştururken de bunu tek başımıza değil; Antalya’nın dinamiklerini harekete geçirerek yapacağız. Burada biz yaptık anlayışıyla değil Oda, Dernek ve vakıf gibi sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştireceğiz.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik “Antalya halkına hizmet verilmesi noktasında meslek odalarıyla ortak çalışmalar yürüteceğiz. Ulaşım sektörüne hizmet veren belediyemizin gözü asla esnafımızın cebinde olmayacak. Biz belediye olarak ulaşım esnafının kazanmasını sağlayacağız ve sadece denetim mekanizması olarak kontrol yapacağız. Halk Otobüsleri esnafının feryatlarına kulaklarımızı tıkamayacak, her türlü sıkıntılarında yanlarında olacağız. Dünya’yı ağırlamak için kapılarını sonuna kadar açan Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak halkımızın tamamına kapımız açık olacak.”dedi.


Etiketler: MHP - KEMAL ÇELİK

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir