Büyükşehir ve ASAT’tan kaza ile ilgili inceleme

Büyükşehir ve ASAT’tan kaza ile ilgili inceleme
Büyükşehir ve ASAT’tan kaza ile ilgili inceleme 21.03.2018 15:50

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve ASAT Genel Müdürlüğü tarafından, Sarılar Mahallesi Oymapınar yolu üzerindeki evde altyapı bağlantısı için yapılan kazı esnasında meydana gelen kaza ile ilgili açıklama yapıldı.

 

Yapılan açıklama ise şöyle;  “Bir vatandaşımızın 20 Mart 2018 tarihinde Sarılar Mahallesi Oymapınar yolu üzerindeki evine altyapı bağlantısı yapmak üzere yaptığı kazı esnasında üzücü bir kaza meydana gelmiştir.

Kaza sonucu hayatını kaybeden Nafi Alpay'ın kederli ailesine başsağlığı, kazada yaralanan İsmail Özsatıcı'ya da acil şifalar dileriz.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve ASAT Genel Müdürlüğü tarafından yapılan incelemeler sonucunda söz konusu kazı çalışmasına ilişkin verilmiş bir izin bulunmadığı anlaşılmıştır. Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yapılacak tüm altyapı çalışmalarının, AYKOME Uygulama Yönetmeliği doğrultusunda kazı ruhsatı alınarak yapılacağı hükme bağlanmıştır.

 

 

“İZİN ALINMASI GEREKLİLİĞİ VARDIR”

ASAT Genel Müdürlüğü hizmet alanı içerisinde yapılacak kanalizasyon bağlantı çalışmalarında Atıksuların Kanalizasyon Şebekesine Deşarj Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda Kanalizasyon Şube Müdürlüğünden izin alınması, diğer bağlantı işlemleri için de ASAT’ın ilgili yönetmelikleri çerçevesinde yetkili şube müdürlüklerinden izin alınması gerektiği hükme bağlanmıştır. Ayrıca gerekli izinler alındıktan sonra, çalışmaların ilgili mevzuata uygun olarak, yapılacak işin niteliğine göre gerekli yetki belgesine sahip kişiler eliyle yapılması gerekmektedir. Bu tip üzücü olayların yeniden meydana gelmemesi düşüncesiyle bu açıklamayı yapmak gereği söz konusu olmuştur.”

 

Haber Merkezi

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir