Boztaş, “Vicdanlı ve dürüst gazeteciler toplumun can damarıdır”

Boztaş, “Vicdanlı ve dürüst gazeteciler toplumun can damarıdır”
MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet BOZTAŞ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ı mesajında gazeteciliğin toplumun doğru haber almasını sağlayan son derece önemli bir meslek olduğunun söyledi. 09.01.2020 14:43

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında gazeteciliğin büyük özveri gerektiren bir meslek olduğuna dikkat çekerek,  mesleklerine âşık tüm gazetecileri ve basın emekçilerini kutladığını söyledi.

Boztaş mesajında şu hususlara vurgu yaptı:  "Kıymetli basın mensuplarımızın, zaman mevhumu olmaksızın yürüttükleri mücadele, sarf ettikleri emek takdirle karşılanmalıdır.

Ulu Önder Atatürk'ün de vurguladığı üzere basın milletin müşterek sesidir. Bu itibarla gazetecilerimizin gördüklerini, bildiklerini samimiyetle yazabilmeleri büyük önem arz etmektedir. Basınımızın düşüncelerini özgür biçimde ifade edebilmesi aydınlık yarınlara olan yürüyüşümüzü taçlandıracaktır. Bu manada vicdanlı ve dürüst gazeteciler toplumun can damarıdır.

Bu düşüncelerle, gazeteci arkadaşlarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutlar, son derece onurlu ve saygın addettiğim, kutsal mesleklerinde üstün başarılarının devamını dilerim". 

Haber: Ayşegül ADA ŞENBAŞ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir