Böcek, “Bayramın sağlık, mutluluk, huzur ve barış dolu güzel günler getirmesini dilerim”

Böcek, “Bayramın sağlık, mutluluk, huzur ve barış dolu güzel günler getirmesini dilerim”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya’da tüm bayram hazırlıkların tamamlandığını ifade ederek, “Kurban Bayramı’nın Antalya’mızda bu ruha uygun şekilde kutlanması en büyük dileğimizdir” dedi. 09.08.2019 15:40

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Böcek mesajında, “Bayramın ülkemize, şehrimize, tüm hemşerilerime sağlık, mutluluk, huzur ve barış dolu güzel günler getirmesini dilerim” dedi.

 Yardımlaşmanın ve dayanışmanın öne çıktığı, sevincin ve huzurun doyasıya yaşadığı bir Kurban Bayramı’na daha erişmenin mutluluğunun yaşandığını belirten Başkan Böcek,  

“Bayramlar bizi birbirimize yaklaştıran, ihtiyaç sahiplerine yardım edebilme huzuruna eriştiren, kin ve nefret duygularını kenara bıraktığımız, kardeşçe kucaklaşmanın sevincini yaşadığımız günlerdir. Kurban Bayramı’nın Antalya’mızda bu ruha uygun şekilde kutlanması en büyük dileğimizdir” şeklinde konuşarak şunları söyledi:

 “Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak siz değerli hemşerilerimizin dini vecibelerini sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmesi amacıyla tüm hazırlıklarımızı tamamlamış bulunuyoruz. 

Kıymetli hemşerilerimizin bayramlaşma geleneğini rahatça yerine getirebilmesini sağlamak adına toplu ulaşımı ücretsiz yaptık. Büyükşehir Belediyemizin işlettiği resmi plakalı otobüsler, Antray ile nostalji tramvayı 4 günlük Kurban Bayramı boyunca ücretsiz yolcu taşıyacak.

 Kurban kesim işleminin dini kurallara uygun şekilde, hijyenik ortamlarda yapılabilmesi için 3 noktada ücretsiz kurban kesim yerleri oluşturduk. Kömürcüler, Yeşilbahçe ve Soğuksu Mahallelerinde Bayramın 1’nci ve 2’inci günlerinde veteriner hekim kontrolünde ücretsiz kurban kesim hizmeti sunacağız. Kasaplarımız kurbanlıklarınızı kesip, parçalanmış ve poşetlenmiş şekilde sizlere teslim edecek.

 Zabıta ekiplerimiz halka açık yerlerde, parklarda, yol kenarlarında, sağlıksız koşullarda hayvan satışı ve kesimi yapılmasını engellemek için bayram süresince denetimlerine aralıksız devam edecek. Belirlenen alanlar dışında kesim yapılmaması, kurban kesimlerinin sadece kesim yerlerinde yapılması noktasında hassasiyet göstereceğinize inanıyorum.

 Bayramın ülkemize, şehrimize, tüm hemşerilerime sağlık, mutluluk, huzur ve barış dolu güzel günler getirmesini dilerim. Birlikteliğimizin güçlendiği nice güzel bayramlar dileğiyle Kurban Bayramımızı kutlarım.” 

HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir