Başkan Türel; “Manavgat’ı devraldığımızda kokuyordu”

Başkan Türel; “Manavgat’ı devraldığımızda kokuyordu”
Başkan Türel; “Manavgat’ı devraldığımızda kokuyordu”06.04.2017 17:20

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Manavgat’ta STK temsilcileri ve basın mensupları ile bir araya geldi.

Melas Garden Restaurant’ta düzenlenen kahvaltıya Manavgat’taki oda başkanları ve basın mensupları katıldı. Toplantının açılış konuşmasını Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz gerçekleştirdi.

 Öz, gerçekleştirdiği açılış konuşmasında; “Antalya, Türel başkanlığında şaha kalktı. Bunun yanı sıra şu an devam eden referandum çalışmaları kapsamında görüyoruz ki köylerdeki vatandaşlara yanlış bilgiler veriyorlar. Yalan ve karalama kampanyası yürütüyorlar. Cumhuriyet rejiminin yıkılacağı yönündeki bilgilendirmeleri kınıyorum. Cumhuriyet de bizim Atatürk de bizim. Rejim değişikliği söz konusu değildir. 6 seçim kaybedip de hala aynı görevde olanlar asıl diktatör olanlardır. Ülkemizdeki sıkıntıları giderecek olan iktidar partisidir, şu anki sıkıntıları da atlatacağız. Ülke yukarı doğru yükseldikçe darbe ile aşağı çekmeye çalışıyorlar. 15 Temmuz’da Türk halkı tokat gibi cevap verdi darbecilere. Evet’le birlikte koalisyon devri kapanıp tek başına iktidar devri başlayacaktır. Gelişmiş ülkelerdeki yönetim şekli uygulanacaktır. Bu konuda gazeteciler gibi kanaat önderlerine de büyük görev düşüyor. Biz Manavgat olarak şanslıyız, doğruları yazan, konuşan bir basınımız var. Güçlü Türkiye için hepinizden destek istiyoruz. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i Manavgat’ta ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Kendisi hiçbir isteğimizi bu zamana kadar geri çevirmedi. Hizmetleri ve yaptıkları için Türel’e buradan da bir kez daha teşekkür ederim” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR İLE BÖLÜNDÜK MÜ, PARÇALANDIK MI ?”

Toplantıda konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise; “ Geçtiğimiz haftalarda Türkbeleni temel atmaya geldik ama sizlerle sohbet edemedik. Bugün sizlerle buluşmaktan dolayı mutluyum. Sözlerime öncelikle referandumla başlamak istiyorum. Bu yapılacak olan ülkemizin hızlı ve rahat kalkınması için oluşturulan bir reform paketidir. Bunu siyasi savaşa çevirenler, bize yalanlama ve karalama kampanyası düzenliyor, her seferinde bu aynı durumdan çok sıkıldık. Cumhuriyet elden gidecek, laiklik kalkacak diyorlar. Memleketin en ücra köşelerine hizmet götürmek için yapılan Büyükşehir yasasında da aynı şeyler söylenmişti. Hani  Büyükşehir ile bölündük mü, parçalandık mı ?” dedi.

“MANAVGAT LAĞIM KOKUYORDU”

Manavgat’ın arıtma sistemi sorununa da değinen Başkan Türel; “Biz Büyükşehir olarak Manavgat’a el attığımızda Manavgat kokuyordu. Manavgat’ta bulunan arıtma sistemi çökmüştü. Manavgat’ı hizmet için devraldığımızda her yer lağım kokuyordu. Biz Büyükşehir ile 1 buçuk sene de Manavgat’ta 2 tane dev arıtma tesisi kazandırdık. Turizm sermayesi denizimizi kurtardık. Biz bu reform paketini yapmazsak, dünya ile yarışamayız. Hayır diyenler konuyu siyasileştiriyor. Bu siyasi bir mesele değildir. Bu memleket meselesidir. En son 15 Temmuz’da bu memleket bir destan yazdı, Çanakkale’de Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi.Bu millet bu destanları yazarken engellemek isteyenler hep oldu. Strasbourg’da katıldığım bir toplantıda, orada hayır için çalışıldığını gördüm ve orada terörist sempatizanlarının hayır için çalıştığına şahit oldum. Ben o toplantıda 16 Nisan’da sandıktan yeni bir destan çıkacak, evet çıkacak teröristler üzülecek dedim o toplantıda, ve terör destekçileri dalga geçer gibi davrandı, belliydi. İmralı’ya bakın, Kandil’e bakın onlar hayır diyor.  Bu zamana kadar milletin yüzde 90’ı kararını vermiştir bunu etkilemek için söylemiyorum ama teröristlere destek verenler hayır diyor. Bu kesinlikle hayır diyecek olan vatandaş teröristtir anlamına gelmiyor ama hayır diyecek olan kardeşlerimiz bunu iyi idrak etmeli. Sandık sonuçlarına boynumuz kıldan ince” diye konuştu.

“BANA OY VERMEYEN İLÇELERE EN BÜYÜK YATIRIMI YAPTIM”

Paketle ilgili her şeyi konuşur, maddeleri anlatırız diyen Türel; “Cumhurbaşkanı partili de olsa tarafsız olmak zorunda. Örneğin ben bana oy vermeyen ilçelere en büyük yatırımı yaptım. En son örneği Manavgat’taki Türkbeleni Projesidir. Zaten Manavgat Belediyesi 2015 yılında Manavgat’a 7 buçuk milyon TL yatırım yapmış. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak 330 milyon TL yapmışız. Sadece arıtmalara 70 milyon yatırım yaptık, 10 mislini” ifadelerini kullandı.

Konuşmasını tamamlayan Başkan Türel daha sonra oda başkanlarının ve Manavgat basınının sorularını yanıtladı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in Manavgat ziyareti bütün gün devam etti.

Haber-Foto: Duygu KAYA 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir