BAŞARI'LI ÖĞRENCILER GEÇMIŞE YOLCULUK YAPTI!

BAŞARI'LI ÖĞRENCILER GEÇMIŞE YOLCULUK YAPTI!
Başarı Koleji, Manavgat Belediyesi tarafından geçmişi unutmamak, Manavgat'ın köklü tarihinden gelen değerleri yeni nesle aktarmak amacıyla hizmete açılan Manavgat Kent Müzesi'ne gezi düzenledi.05.12.2018 15:32

Başarı Koleji 4.sınıf öğrencilerine Sosyal Bilgiler dersi ‘Kültür ve Miras’ ünitesi kapsamında Manavgat Kent Müzesi'ne düzenlenen gezide, geçmişten günümüze kadar uzanan kültür birikimleri, gelenek ve görenekler görselleriyle beraber rehber eşliğinde öğrencilere tanıtıldı.


Başarı Koleji 4. sınıf öğrencileri İlkokul Müdürü Ali 
İbrahim Öz koordinesinde, sınıf öğretmenleri Nihal Keskin, Mustafa Uysal, Seyit Uyar, İngilizce Öğretmeni Valentina Oruç eşliğinde Manavgat Belediyesi tarafından açılan Manavgat Kent Müzesi'ni ziyaret ettiler.

Öğrencileri karşılayan Manavgat Kent Müzesi yetkilileri, geçmişte kullanılan, teknoloji karşısında yenik düşmesi nedeniyle bugün kullanılmayan eşyaları geçmişi unutmamak ve unutturmamak için sergilediklerini söyledi.

Sergide yer alan eşyaların büyüklerimiz tarafından kullanılan eşyalar olduğunu belirten yetkililer, " Burada siz yeni yetişen çocuklara ve gençlere eski hayatımızı unutmamanız için bu Kent Müzesi’ni hizmete açtık.

Sizler burada dedelerinizin ninelerinizin nasıl yaşadığını, hangi şartlarla çalıştığınızı göreceksiniz. Girit kültürü, Yörük kültürü ve Manavgat yerli halk kültürünü anlatan 3 binden fazla eserin toplanarak titizlikle yerleştirildiği Kent Müzesi'ne hoşgeldiniz." dedi.

Manavgat Kent Müzesi yetkilileri, Manavgat Kent Müzesi'nin bir diğer amacının da 
Türkiye'ye tatile gelen yabancılara, ülkemizin kültürünü ve eski yaşam biçimini tanıtmak olduğunu söyledi. Öğrencilere müzeyi gezdirerek, sergilenen eşyaları tek tek anlattı. Öğrenciler, öğretmenleri rehberliğinde sergilenen eşyaları dikkatle incelediler.


Manavgat Kent Müzesi’ni gezen öğrenciler günümüze kadar gelen eşyalar ve kıyafetleri incelerken,  bahçede yer alan Yörüklerin dünyasında keçiler bölümüne büyük ilgi gösterdi. 

Öğrenciler ve öğretmenler Manavgat Belediye Başkanı Sükrü Sözen’e teşekkür ederek, Manavgat Kent Müzesi'nde hatıra fotoğrafı da çektirdiler.

Başarı İlkokul Müdürü Ali İbrahim Öz, öğrencilerin çok güzel bir gün geçirdiklerini belirterek, "Manavgat Kent Müzesi'nden büyük bir memnuniyetle ayrıldık. Böyle güzel bir eseri Manavgat'ımıza kazandıran Belediye Başkanımız Şükrü Sözen olmak üzere gezi esnasında bizlere eşlik ederek yakından ilgilenen görevlilere çok teşekkür ederiz." dedi.

HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir