BAŞARI’LI ÖĞRETMENLERE KANSER FARKINDALIK SEMİNERİ!

BAŞARI’LI ÖĞRETMENLERE KANSER FARKINDALIK SEMİNERİ!
Başarı Koleji Öğretmenlerine Manavgat İlçe Sağlık Müdürlüğü Hemşiresi Ebe Meral Güldür tarafından, ‘'Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık’ semineri verildi.11.02.2019 15:04


Manavgat İlçe Sağlık Müdürlüğü Hemşiresi Ebe Meral Güldür, seminerde günümüzde en büyük sağlık problemlerinden biri olan kanser ile ilgili öğretmenlerimize sunum yaptı.

 

Seminerde, diğer kanser türlerine de değinilirken özelikle meme kanseri üzerinde duruldu. Meme kanseri ile mücadelede düzenli kontrollerin büyük bir önem taşıdığına dikkat çekildi. Düzenli kontrolün hayat kurtardığı anlatıldı.

Seminer sonunda öğretmenlerin sorularını cevaplandıran Manavgat İlçe Sağlık Müdürlüğü Hemşiresi Ebe Meral Güldür’e Başarı Koleji Müdür Yardımcısı Gülcan Peker ve Rehber Öğretmeni Tuğba Erdiç Tok teşekkür ederek çiçek takdim ettiler.

 

ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR!

Türkiye'de en sık görülen üç kanser türünden biri olan meme kanserine karşı erken teşhisin büyük bir önem taşıdığına işaret eden Güldür, " Meme kanseri, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kadınlarda en sık görülen kanser türüdür.

Meme kanserine karşı en iyi koruyucu yöntem erken teşhistir. Kanser yayılmadan önce teşhis edilirse % 96’ya kadar varan oranlarda, kişi yaşam şansına sahip olur.” dedi.

Başarı Koleji Müdür Yardımcısı Gülcan Peker, “Bilindiği gibi kanser günümüzde önemli bir halk sağlığı sorunu olarak gündemdeki yerini korumaktadır. Bu konuya dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak üzere öğretmenlerimize bilgilendirme programı düzenledik.

 

Değerli paylaşımları ile çalışmalarımızda bize desteğini esirgemeyen İlçe Halk Sağlığı Müdürlüğü Hemşiresi Ebe Meral Güldür’e Başarı Koleji olarak teşekkür ediyoruz.” dedi.

 HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir